Со што се греете?

Moderator: Модератори

Одговори
Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Со што се греете?

Post by Peperutka » 02 Nov 2010, 17:50

(kup)

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Со што се греете?

Post by Lady D » 02 Nov 2010, 17:53

Парно :)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Со што се греете?

Post by Debora » 02 Nov 2010, 18:01

Термо печка и цело време се пикам во неа. Инаку од дрва не сум видела нешто што топли повеќе, а јас сум мнооооооогу зиморлива. (scared)

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Со што се греете?

Post by Lady D » 02 Nov 2010, 18:04

:) Уф јас не, вријам дома сум по куси (unsure)

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Со што се греете?

Post by Peperutka » 02 Nov 2010, 19:16

Ние се грееме со термо печка а во спалната имаме греалка па не се жалам ,топличко ми е макар што и јас сум зиморлива

Kjara
Модератор
Модератор
Мислења: 439
Придружен: 11 Nov 2009, 17:48
Им се допаднал: 6 пати

Re: Со што се греете?

Post by Kjara » 02 Nov 2010, 20:53

Ние на парно се грееме и баш ни е топло. Дури и превише за мој вкус :grin: одам летно облечена по дома :grin:

Ana.I
Домашен член
Домашен член
Мислења: 523
Придружен: 27 Oct 2010, 22:03
Им се допаднал: 8 пати

Re: Со што се греете?

Post by Ana.I » 03 Nov 2010, 12:19

So parno-ova centralnovo,ama bre luge cenive za greenje mnogu gi poskapea,aman veke,ne znam kako ke bide ovaa godina,sega za sega e toplo,ama lani znaea koga se poladni denovi da go isklucat rano,pa pustavme klima da se dogreeme

ivana28
Член
Член
Мислења: 200
Придружен: 30 Nov 2011, 15:46
Им се допаднал: 1 time

Re: Со што се греете?

Post by ivana28 » 19 Dec 2011, 11:00

Со парно има централно греење во зградата и многу е топло (thumbup) . Јас сум по природа многу зимурлива така да парно ми одговара многу (smile)

Одговори

Return to “Разно за домот”