Кабловска телевизија

Moderator: Модератори

Одговори
Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Кабловска телевизија

Post by Peperutka » 17 Nov 2010, 11:17

На која сте преплатени и дали сте задоволни?

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Кабловска телевизија

Post by Lady D » 17 Nov 2010, 14:33

На Телекабел сме, ок е не сме имале проблеми.

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Кабловска телевизија

Post by Debora » 18 Nov 2010, 16:20

Cabletel, не гледам многу ТВ па немам замерки.

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Кабловска телевизија

Post by Peperutka » 19 Nov 2010, 14:00

Сите што се приклучени на Кејблтејл кабловската телевизија,да знаат дека вечер почнува емитувањето на ТВ ПИНК (joy) (sr) (joy) (sr)

ivana28
Член
Член
Мислења: 200
Придружен: 30 Nov 2011, 15:46
Им се допаднал: 1 time

Re: Кабловска телевизија

Post by ivana28 » 19 Dec 2011, 11:03

Ние сме на Кабелтел,имаме пакет кабловска,интернет и телефон ама ич не сме задоволни зашто телефонот многу често не ни функционира неможат да не добијат и да вртиме,а интернетот многу често паѓа.Така да ќе ги откажеме кога ќе заврши договорот дефинитивно.

Herra
Редовен член
Редовен член
Мислења: 264
Придружен: 12 Dec 2011, 03:13
Му се допанале: 107 пати
Им се допаднал: 22 пати

Re: Кабловска телевизија

Post by Herra » 01 Dec 2012, 19:28

Max TV на T-Home и можам да кажам дека сме задоволни сега за сега. Имаме пакет земено 3 max start, телефон, кабловска и интернет преку оптички кабел и е најдоброто нешто што досега го имам користено. Долги години бев на Телекабел со кои исто немав лошо искуство, но со оптика сепак не се споредува (smile) Секоја препорака (thumbsup)

Одговори

Return to “Разно за домот”