Пеглање

Moderator: Модератори

Одговори
Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Пеглање

Post by Peperutka » 19 Dec 2010, 16:07

Што пеглате а што не?
Колку често ја употребувате пеглата?

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Пеглање

Post by Debora » 21 Dec 2010, 12:50

Ги пеглам само изгужваните алишта. Не пеглам веш, ниту постелнина, значи пеглата не ја амортизирам претерано. (laugh1)

Ana.I
Домашен член
Домашен член
Мислења: 523
Придружен: 27 Oct 2010, 22:03
Им се допаднал: 8 пати

Re: Пеглање

Post by Ana.I » 21 Dec 2010, 18:22

Se sto e izguzvano go peglam,ama zatoa se sto moze taka da pomine,bez peglanje-odma vo skaf (rolll) ,pa mora malku da ja stedime peglata (rolll)

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Пеглање

Post by Petra » 22 Dec 2010, 12:27

Па пеглата не ја употребувам многу често. (rolll) Кога купувам гледам работите што ги одбирам да не треба да се пеглаат. (thumbup) Инаку го пеглам само она што е неизбежно да се испегла. (laugh1)

ivana28
Член
Член
Мислења: 200
Придружен: 30 Nov 2011, 15:46
Им се допаднал: 1 time

Re: Пеглање

Post by ivana28 » 19 Dec 2011, 11:04

Порано пеглав се,ама сега во ваква состојба само тоа што е неопходно.Инаку пеглав се и веш и постлнина ама баш се.

Одговори

Return to “Разно за домот”