Тапети

Moderator: Модератори

Одговори
Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Тапети

Post by Lady D » 04 Nov 2010, 18:33

Дали Ви се допаѓаат? Сега многу ги ставаат на ѕидовите, ги има во сите бои, и некои се навистина убави. Што мислите Вие?

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11020
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5795 пати
Им се допаднал: 3549 пати

Re: Тапети

Post by Debora » 05 Nov 2010, 10:22

Јас имам слушано дека зад тапетите се собираат инсекти, ако е вистина тогаш не би ги ставила. Страшна страшливка сум.
Инаку мене лично и не ми се допаѓаат многу. (unsure)

Ana.I
Домашен член
Домашен член
Мислења: 523
Придружен: 27 Oct 2010, 22:03
Им се допаднал: 8 пати

Re: Тапети

Post by Ana.I » 05 Nov 2010, 11:43

Spored mojot vkus,tapetite se ubavi samo dokolku gi stavite na odredeni mesta na zidot-kako dekoracija,vo sprotivno go gusat prostorot,jas licno nemam tapeti

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Тапети

Post by Lady D » 05 Nov 2010, 17:14

И јас имам слушнато за бубачки под тапетите,и некако лигично е да се собираат (unsure) И ние немаме, но гледам наши пријатели ставаат. Не изгледаат лошо,ама само на некои места, не на сите ѕидови како што рече Ана.И, се смалува собата.

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Тапети

Post by Petra » 06 Nov 2010, 23:50

Мене не ми се допаѓаат тапети, а и ми изгледаат како да го смалуваат просторот. Не би ставила, а и ќе ми биде страв какви инсекти има внатре. (scared)

ivana28
Член
Член
Мислења: 200
Придружен: 30 Nov 2011, 15:46
Им се допаднал: 1 time

Re: Тапети

Post by ivana28 » 19 Dec 2011, 11:53

Моите ставаа кога бевме мали со сестра ми,ама не се баш практични.За бубачки не собираа,немаше ич,ама кога решија да ги извадат мака мачеа,одвај ги извадија сите (smile) Затоа никогаш повеќе

Одговори

Return to “Уредување на дом и градина”