Душек

Moderator: Модератори

Nespretna
Домашен член
Домашен член
Мислења: 553
Придружен: 17 May 2012, 05:21
Му се допанале: 86 пати
Им се допаднал: 107 пати

Re: Душек

Post by Nespretna » 17 Sep 2012, 17:13

Peperutka wrote:(joy) Каков имате?Дормео или обичен?
Пеперутче, некако прашањево не ми штима. Па зар само Дормеото се некои посебни, а сите други „обични“? (smile) Па има многу други душеци, поквалитетни, поубави и нормално поскапи...

Ние имавме душек од Симпо. И, сме мнооогу задоволни. Се изнаспавме „за сите пари“ (rolll) . Баш брат ми го имаа дормеото и ми ја кажаа ситуацијата со мувлосувањето. Ама и не сум некој тип што „паѓа“ на тв-реклами што го перат мозокот.

Herra
Редовен член
Редовен член
Мислења: 264
Придружен: 12 Dec 2011, 03:13
Му се допанале: 107 пати
Им се допаднал: 22 пати

Re: Душек

Post by Herra » 10 Nov 2012, 11:00

Милички ајде да ве замолам да се активирате малку на оваа тема. Во понеделник треба да купуваме душек, ни стигна спалната па да ве замолам ваши мислења. Еве овде имате напишашано од каде имате купено душек меѓутоа немате непоменато кој душек конкретно, од кој сте задоволни (unsure) На неколку места гледавме душеци ама ги има 100 врсти, ваков онаков а ние незнаеме каков сакаме (re)

Nespretna
Домашен член
Домашен член
Мислења: 553
Придружен: 17 May 2012, 05:21
Му се допанале: 86 пати
Им се допаднал: 107 пати

Re: Душек

Post by Nespretna » 10 Nov 2012, 18:19

Херра, сега баш и гледав душеците на Симпо, ама имаат некои нови модели, аи не се секавам каков беше нашиот. Сепак каков и да одберете, мислам дека Симпо е добар избор. И, знаеш како викаат старите, ако не знаеш шо е убаво, прашај шо е скапо. (rolll) Ајде земете душек, па сподели искуство и ти... (a2)

Herra
Редовен член
Редовен член
Мислења: 264
Придружен: 12 Dec 2011, 03:13
Му се допанале: 107 пати
Им се допаднал: 22 пати

Re: Душек

Post by Herra » 13 Dec 2012, 20:16

Милички јас заборавив да ви пишам, со мм зедовме душек од Југоекспортстил и тоа уште пред 2 недели некаде, ама ете се замајав по другиве теми и сега случајно налетав на темава па еве да си го кажам моето мислење па можеби некому ќе му користи доколку е во план да се поднови со ново душече (smile) Моделот е Oasis Memory и сме преееемногу задоволни (rad) Претходно на стариот обичен душек имав проблем кога спиев на една страна и ми се здрвуваа куковите ама откако го зедовме овој душек тој проблем веќе го немам, иако 90% од времето спијам на страна поради бременоста. Вреди за секоја пара што ја плативме.
http://img405.imageshack.us/img405/1865 ... 799016.jpg

Одговори

Return to “Уредување на дом и градина”