Теписи

Moderator: Модератори

Одговори
Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 940 пати
Им се допаднал: 618 пати

Теписи

Post by Peperutka » 19 Nov 2010, 16:40

Какви теписи имате и како ги одржувате?
Дали можеби ги носите во сервис за перење теписи?

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Теписи

Post by Debora » 19 Nov 2010, 17:17

Не ги носам на сервис оти имам претежно теписони и ги переме дома, ама едниот тепих што е подебел планирам да го однесам на сервис. Задоволни ли сте од сервисите?

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Теписи

Post by Lady D » 20 Nov 2010, 00:14

Ги тргнав теписоните, ме нервираа (laugh1) Планирам да купам од тие малите бушавите, Ви текнува? Многу ми се допаѓаат (bu)

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Теписи

Post by Lady D » 20 Nov 2010, 01:54

За џабе купуавме правосмукалка сега, требаше понатау со теписите (cry1)

mosa
Нов член
Нов член
Мислења: 60
Придружен: 03 Feb 2011, 22:53
Им се допаднал: 1 time

Re: Теписи

Post by mosa » 31 Mar 2011, 18:14

imam tepisonce malecko,cveno so krem boja.Me nervira sto kade sto ima kremasta boja mnogu se prlja i mnogu se poznava,no bidejki e malo go vadime cesto i za 15 minuti se prere.Toa mi e vo dnevnata vo drugite prostorii na laminatotr nemam nisto bidejki polesno e za cistenje. (con)

Matea27
Домашен член
Домашен член
Мислења: 867
Придружен: 02 Feb 2011, 11:15
Му се допанале: 151 пати
Им се допаднал: 47 пати

Re: Теписи

Post by Matea27 » 31 Mar 2011, 21:30

Утре треба да ми стигне нов тепих од феу дом,многу е убав,мајка ми ми го порачала преку пошта и утре треба да стигне,утре ми е роденденннн......ајде сите на торта....мммммм dance dance dance dance

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Теписи

Post by Lady D » 31 Mar 2011, 22:04

Ммм супер Анитче (thumbup) Сигурно се многу радуваш, јас како мало дете се радувам кога ќе си купам нешто, особено за домот dance Нека ти е честит, па кога ќе стигне ќе ни опишеш каков е (a2)

Одговори

Return to “Уредување на дом и градина”