Паркет или ламинат

Moderator: Модератори

Одговори
Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2600
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 940 пати
Им се допаднал: 617 пати

Паркет или ламинат

Post by Peperutka » 28 Nov 2010, 20:29

Каков е вашиот избор и дали сте задоволни?

Kjara
Модератор
Модератор
Мислења: 439
Придружен: 11 Nov 2009, 17:48
Им се допаднал: 6 пати

Re: Паркет или ламинат

Post by Kjara » 28 Nov 2010, 21:42

Паркет дефинитивно. Поубаво изгледа а и за чистење е полесно (smile)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11040
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5832 пати
Им се допаднал: 3569 пати

Re: Паркет или ламинат

Post by Debora » 28 Nov 2010, 21:54

И ние имаме паркет, засега е добар, задоволна сум од него.

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Паркет или ламинат

Post by Lady D » 28 Nov 2010, 22:05

Сега кај што живееме со мм има паркет, понатаму ќе видиме.

Ana.I
Домашен член
Домашен член
Мислења: 523
Придружен: 27 Oct 2010, 22:03
Им се допаднал: 8 пати

Re: Паркет или ламинат

Post by Ana.I » 03 Dec 2010, 12:09

jas porano rabotev so parket i laminat i od gledna tocka za trajnost i izdrzlivost vi go preporacuvam parketot,od pricina sto i da se izgubi sjajot ili da se izgrebe,moze da se obraboti,ke se iztruga,ke se izlakira so kakva boja sakate i za malku pari ke bide kako nov.Laminatot izgleda prekrasno i lesen e za cistenje,no ako se osteti mozete samo da go izvadite i da go frlite

Bela
Домашен член
Домашен член
Мислења: 612
Придружен: 22 Sep 2011, 20:26
Му се допанале: 18 пати
Им се допаднал: 33 пати

Re: Паркет или ламинат

Post by Bela » 24 Sep 2011, 20:28

Паркет, подобро и потопло изгледа.

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2600
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 940 пати
Им се допаднал: 617 пати

Re: Паркет или ламинат

Post by Peperutka » 25 Sep 2011, 11:54

Целиот спрат ни е со ламинат и супер е (thumbsup)

ivana28
Член
Член
Мислења: 200
Придружен: 30 Nov 2011, 15:46
Им се допаднал: 1 time

Re: Паркет или ламинат

Post by ivana28 » 19 Dec 2011, 11:43

Јас сум повеќе за паркет зашто имам родднини кои многу лошо поминаа со ламинатот.Им се истури вода и цел ламинат им се дига и им се уништи па го извадија цел го фрлија,им се уништи.А,јас дур бев кај моите имавме поплава глема,ама среќа имавме паркет па преживеа (rolll)

malenaD
Домашен член
Домашен член
Мислења: 840
Придружен: 03 May 2011, 11:30
Му се допанале: 155 пати
Им се допаднал: 121 пати

Re: Паркет или ламинат

Post by malenaD » 19 Dec 2011, 12:02

Nie vo kukata stavivme parket i mn. e toplo i zadovolni sme. A eve i moite se sega vo izgradba na kuka pa tie ke stavaat laminat no so toa sto odozdola ke ima podno greenje.

Mamino_srce
Домашен член
Домашен член
Мислења: 872
Придружен: 27 Apr 2011, 22:26
Му се допанале: 103 пати
Им се допаднал: 107 пати

Re: Паркет или ламинат

Post by Mamino_srce » 18 Apr 2012, 22:53

Дефинитивно паркет. Живеевме во стан со ламинат, абе луѓеее не можев да се начистам. Штом избришеш, поминеш остануваат траги, за никаде е. И е многу ладен. А паркет е ем топло ем кога е чист-чист е.

Одговори

Return to “Уредување на дом и градина”