Како до промена на мислење

Moderator: Модератори

Одговори
Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4048
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1284 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Како до промена на мислење

Post by Lejla7 » 26 May 2012, 15:19

Сакам да сменам нешто во мислењето што веќе е постирано, но не можам да ја најдам опцијата Edit. Како да го сторам тоа?

Bias
Нов член
Нов член
Мислења: 14
Придружен: 30 Apr 2012, 19:40

Re: Како до промена на мислење

Post by Bias » 26 May 2012, 15:45

Мислам дека таа опција стои само некое време откако ќе го постираш мислењето, после тоа ја нема. Не знам точно на колку време се губи, ама ако мислењето не го преправиш веднаш после постирањето (или 5-10 минути после постирање) после тоа нема да можеш..

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Како до промена на мислење

Post by Debora » 26 May 2012, 16:29

Како што рече Биас. Рокот во кој може да се едитира постот е 20 минути. После тоа веќе нема опција за промена.

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4048
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1284 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Како до промена на мислење

Post by Lejla7 » 27 May 2012, 11:48

Во ред. благодарам

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Како до промена на мислење

Post by SMESKO » 01 May 2014, 10:30

Како можи да избришам пост кој веќе е објавен пред околу 2 месеци пример?Не гледам никаде избриши мислење?

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Како до промена на мислење

Post by Debora » 01 May 2014, 10:47

Смешко не можеш да избиршеш старо мислење, само во првите 20 минути по постирањето - исто како за едитирање. И плус не можеш да го избришеш ако после твоето мислење има пишано и некој друг. Инаку би се изгубила смислата на темата и континуитетот.

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Како до промена на мислење

Post by SMESKO » 01 May 2014, 10:51

Аха,епа ок.Благодарам (a2)

Одговори

Return to “Технички прашања”