Промена на лозинка

Moderator: Модератори

Одговори
Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4048
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1284 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Промена на лозинка

Post by Lejla7 » 18 Mar 2013, 20:23

Јас сум стварно досадна, но морам да пишам пак. Никако не успевам да си ја сменам лозинката. Сега веќе и не знам која ми е моменталната, бидејќи кликнав „Ја заборавив лозинката“ и ми пратија по мејл нова, но не мозам да ја сменам ни оваа. цело време ми пишува погрешна лозинка. Погрешна сегашна лозинка. јас ли не правам нешто како што треба или...?
Сега ми е страв да не се одјавам случајно па да не можам пак да се најавам како викендов. Помагај Деборче.

И никако не мпжам од мобилен да се најавам, пак ми вика погрешна лозинка.

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Промена на лозинка

Post by Debora » 18 Mar 2013, 23:09

Лејла си ја среди лозинката, ама ќе напишам за секој случај за другите.

За да се смени лозинката:

1 Се оди во Членски контролен панел.
2 Па се клика на Профил - вториот таб горе.
3 Лево се клика на Уреди ги прилагодувањата на акаунтот.
4 Кај што пишува Нова лозинка: се внесува новата лозинка што сакаме да ја имаме.
Во полето под неа пишува Потврдете ја лозинката: и тука уште еднаш се внесува лозинката, што сакаме да ја имаме.
А под неа има уште едно поле, каде што пишува Сегашна лозинка: ,тука треба да се внесе старата лозинка, односно онаа која досега сме ја користеле.

Се клика на Испрати и готово.

Да напомнам дека лозинката мора да содржи: мали букви, големи букви, бројки и знаци. Должината на лозинката треба да биде помеѓу 6 и 30 знаци.

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4048
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1284 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Промена на лозинка

Post by Lejla7 » 19 Mar 2013, 08:35

Па јас така направив вчера и цело време ми пишуваше „Погрешна лозинка“. Не знам што е работата.

Проблем имав и денес да се најавам од школскиот компјутер, не ми ја прифаќаше лозинката што ти ми ја испрати вчера (онаа последната) и морав пак да кликнам „Ја заборавив лозинкатаЌ, па пак нова на мејл, и сега веќе ми е страв случајно да не се одјавам за пак да не ми прави проблеми.

Зошто ми се случува вака? Јас ли правам нешто погрешно?

Фала Деборче, те измачив извини

Ninushka
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1095
Придружен: 17 Sep 2013, 17:00
Му се допанале: 988 пати
Им се допаднал: 697 пати

Re: Промена на лозинка

Post by Ninushka » 26 Aug 2014, 08:57

Дебора мила мене ми е лозинката запамтена дома и на работа а меилот ми е избришан. И сега не знам како да сменам лозинка кога не ја знам запамтената, а ми треба за да се логирам од тел за од одмор да ви пишувам (sad1)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Промена на лозинка

Post by Debora » 26 Aug 2014, 09:08

Прати ми го новиот маил во ПП (на маил всушност), ќе ти го сменам тој да ти важи за форумов и на него ќе си ја добиеш новата лозинка кога ќе ја смениш. Ако не те разбрав нешто, пиши пак. (pipi)

Ninushka
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1095
Придружен: 17 Sep 2013, 17:00
Му се допанале: 988 пати
Им се допаднал: 697 пати

Re: Промена на лозинка

Post by Ninushka » 26 Aug 2014, 09:34

Истиот меил ми е, само не ја памтам лозинката од бројки и букви а ја избришав од меил (laugh1)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Промена на лозинка

Post by Debora » 26 Aug 2014, 09:47

Ако си го избришала меилот со лозинката, побарај смена на лозинка и ќе добиеш нов меил за промена на лозинка. Инаку јас не можам да ги гледам лозинките.
Ако пак не разбрав, пак пиши. Мора да средиме некако. (laugh1)

Ninushka
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1095
Придружен: 17 Sep 2013, 17:00
Му се допанале: 988 пати
Им се допаднал: 697 пати

Re: Промена на лозинка

Post by Ninushka » 26 Aug 2014, 10:32

и тоа што викаш. може пак да пратам промена и тоаш да го сменам (laugh1) (thumbsup)

only44you
Редовен член
Редовен член
Мислења: 305
Придружен: 21 Sep 2014, 00:49
Му се допанале: 278 пати
Им се допаднал: 95 пати

Re: Промена на лозинка

Post by only44you » 10 Nov 2015, 22:04

Јас имам едно прашање... Значи не е во врска со промена на лозинка , туку јас ја имам заборавено мојата лозинка за влегување во форумов.... Од дома автоматски ми е наместено одма да влегувам , а од работа морам нели да се најавам за да влезам, а никако не можам да се сетам која ми беше лозинката ...Пробав повеке пати , но не ми успеа....

Помош ???

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Промена на лозинка

Post by Debora » 11 Nov 2015, 07:52

Онли кога се најавуваш кликни на Ја заборавив мојата лозинка и преку маил ќе ти биде испратена нова. После запамти ја новата (најдобро зачувај го маилот) и со неа најавувај се и од дома и од работа.

Одговори

Return to “Технички прашања”