Како да се пишува на кирилица

Moderator: Модератори

buci12345678
Редовен член
Редовен член
Мислења: 299
Придружен: 04 Nov 2013, 14:25
Му се допанале: 188 пати
Им се допаднал: 238 пати

Re: Како да се пишува на кирилица

Post by buci12345678 » 05 May 2017, 12:02

Devojki eve nekoe vreme samo ve citam bidejki imam Internet samo na tel i moram da pisam latinica zatoa nemozam da bidam aktivna. Vi se molam dali moze da pisuvam na latinica?

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Како да се пишува на кирилица

Post by Debora » 05 May 2017, 21:12

Буци на претходната страна има напишано како да се инсталира кирилица на телефон. Можеш да се обидеш? Пиши што ќе направиш. (kup)

buci12345678
Редовен член
Редовен член
Мислења: 299
Придружен: 04 Nov 2013, 14:25
Му се допанале: 188 пати
Им се допаднал: 238 пати

Re: Како да се пишува на кирилица

Post by buci12345678 » 05 May 2017, 23:57

Ти благодарам Дебора се снајдов (big-hug) (joy)

Одговори

Return to “Технички прашања”