ЧИТАЊЕ ПОРАКИ

Moderator: Модератори

belomorka
Безрезервен форумски другар
Мислења: 2680
Придружен: 15 Sep 2011, 16:12
Му се допанале: 266 пати
Им се допаднал: 861 пати

ЧИТАЊЕ ПОРАКИ

Post by belomorka » 25 May 2013, 20:03

дебора мила, имам една приватна порака ама неможам да ја прочитам, ми пишување дека папката ми е полна и дека треба да направам место за да ја прочитам. јас ги избришав сите пораки уствари ја оставив 4 пораки и во инбокс и во аутбокс ама повторно ми пишува дека папката ми е полна и неможам да ја видам пораката . помошшшш

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: ЧИТАЊЕ ПОРАКИ

Post by Debora » 25 May 2013, 20:07

Штом си направила место за пораките треба да кликнеш на едно линкче што пишува Ослободи ги пораките на чекање или нешто слично. Пиши што ќе направиш.

belomorka
Безрезервен форумски другар
Мислења: 2680
Придружен: 15 Sep 2011, 16:12
Му се допанале: 266 пати
Им се допаднал: 861 пати

Re: ЧИТАЊЕ ПОРАКИ

Post by belomorka » 25 May 2013, 20:12

фала мила откако ја отворив темава гоо видов тоа. завршив работа. фала многу

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4049
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1286 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Прашања

Post by Lejla7 » 12 Jul 2013, 16:42

Деборче, помогни ми те молам, не можам да си ја отворам приватната порака што ја добив, ми вели дека имам веќе 50 пораки и дека треба да избришам некоја, избришав две-три но се уште не ми ја отвара. Помош

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Прашања

Post by kit-kat » 12 Jul 2013, 16:45

Лејла треба да избришеш некоја порака за да се ослободи папката.
Откако ќе избришеш,над пораките има опција за да се ослободи примената порака т.е да ја видиш.
И за понатака стави си опција да се бришат старите пораки со секоја нова примена (smile)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Прашања

Post by kit-kat » 12 Jul 2013, 16:47

Овие ги преместувам во технички прашања каде имаме темаза поракиве ;-)

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4049
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1286 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: ЧИТАЊЕ ПОРАКИ

Post by Lejla7 » 12 Jul 2013, 17:05

Фала Кит-Кет, успеав. (a2) А мора ли секоја порака засебно да се брише или има опција со селектирање-обележување, па групно бришење? Не можев баш да се снајдам

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: ЧИТАЊЕ ПОРАКИ

Post by Debora » 12 Jul 2013, 18:03

Лејла кога ке отидеш кај пораките, доле нели пишува Обележи / избриши по потреба. Е под него има линкче кај што пишува: Обележи се - кликни на него и ќе ги обележи сите на страната, па ќе ги избришеш наеднаш кога ќе одбереш Избриши го означеното и Оди.

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: ЧИТАЊЕ ПОРАКИ

Post by Filigran » 11 Dec 2013, 19:54

Debora wrote:Штом си направила место за пораките треба да кликнеш на едно линкче што пишува Ослободи ги пораките на чекање или нешто слично. Пиши што ќе направиш.
Дебора, откако се промени изгледот на форумов не можам да најдам како да напишам приватна порака ( и затоа тука пишувам, слободно избриши ) и не можам да најдам каде да кликнам ако ми се допаѓа нечие мислење. Помош?

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: ЧИТАЊЕ ПОРАКИ

Post by Debora » 11 Dec 2013, 19:56

Пораките веќе не функционираат - за сите, не е дека ти не можеш да ги најдеш. А копчето за лајкнување тука си е, едно зелено раче - лево од аватарот.

Одговори

Return to “Технички прашања”