Како се става слика (аватар) на профилот

Moderator: Модератори

Одговори
Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Како се става слика (аватар) на профилот

Post by Debora » 22 Nov 2010, 00:36

1. Прво се оди во Членски контролен панел.
2. Во хоризонталното мени се кликнува на: Профил.
3. Во Профил, лево се кликнува на: Уреди ја сликата.

Можете да изберете слика од галеријата на сајтот или преку Browse да аплоадирате од вашиот компјутер.
Кога ќе ја изберете сликата, кликнете на: Испрати и готово е.

Ако сакате да ставите слика од вашиот комјутер имајте во предвид дека максималните димензии на сликата треба да бидат 100x100 пиксели, значи треба да биде мала.

vila-mila
Нов член
Нов член
Мислења: 36
Придружен: 19 Nov 2013, 13:49
Му се допанале: 3 пати
Им се допаднал: 13 пати

Re: Недели, месеци и тромесечија во бременоста

Post by vila-mila » 25 Nov 2013, 13:49

OVA E NADVOR OD TEMATA SAKAM DA STAVAM SLIKICKA NA PROFILOT SAMO NEZNAM KAKO??????????? znae li nekoj da mi kaze (brows) (brows) (brows) (brows) (brows) (brows) (brows) (brows)

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Недели, месеци и тромесечија во бременоста

Post by Happy^_^ » 25 Nov 2013, 16:41

villa-mila тоа можеш да го прочиташ тука topic596.html

vila-mila
Нов член
Нов член
Мислења: 36
Придружен: 19 Nov 2013, 13:49
Му се допанале: 3 пати
Им се допаднал: 13 пати

Re: Недели, месеци и тромесечија во бременоста

Post by vila-mila » 25 Nov 2013, 16:55

FALA TI HEPPY NA POMOSTA (joy) (joy) (joy) (joy) (joy) (joy)

Ninushka
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1095
Придружен: 17 Sep 2013, 17:00
Му се допанале: 988 пати
Им се допаднал: 697 пати

Re: Како се става слика (аватар) на профилот

Post by Ninushka » 07 Apr 2014, 00:22

Не знаев каде па ај овде да си прашам. Не знам како да ја намалам сликата што сакам да си ја ставам (scratch)

malenaa
Нов член
Нов член
Мислења: 23
Придружен: 14 Jan 2014, 15:00
Им се допаднал: 15 пати

Re: Како се става слика (аватар) на профилот

Post by malenaa » 07 Apr 2014, 11:24

a zosto mene ne mi isocuvaat banerite?

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Како се става слика (аватар) на профилот

Post by Debora » 07 Apr 2014, 11:30

Нинуш сликата треба да ја намалиш кај тебе на компјутер, па така намалена да ја аплоадираш тука. Не можеш тука да ја намалиш.

Одговори

Return to “Технички прашања”