Како се става тикер

Moderator: Модератори

Одговори
Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Како се става тикер

Post by Debora » 22 Nov 2010, 00:43

Прво отидете на некој сајт на кој ќе можете да го изработите вашиот тикер и следете ги упатствата за негова изработка таму. На пример на http://lilypie.com/

За да го ставите тикерот во вашиот профил треба да го направите следното:

1. Прво се оди во Членски контролен панел.
2. Во хоризонталното мени се кликнува на: Профил.
3. Во Профил, лево се кликнува на: Уреди го потписот

Ископирајте го кодот за форуми (или BBcode) од вашиот тикер (на сајтот каде што го изработивте) и тој код залепете го во Уреди го потписот. Кликнете Испрати и готово е, треба да имате слика од тикерот во вашиот потпис.

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Како се става тикер

Post by Peperutka » 01 Mar 2011, 13:05

Неможам никако да поставам тикер (sad1)
Ги следам правилата за негово изработување,но незнам кој код да го ископирам и во потписот ми излегуваат само букви но не и тикерот!

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Како се става тикер

Post by Debora » 01 Mar 2011, 13:09

Пеперутка пробај кај што пишува: PseudoHTML, UBBCode and BB Code, треба да се појави тикерот.

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Како се става тикер

Post by Peperutka » 01 Mar 2011, 14:48

Конечно успеав,фала Дебора!

kikica
Редовен член
Редовен член
Мислења: 251
Придружен: 10 Aug 2010, 09:08
Им се допаднал: 10 пати

Re: Како се става тикер

Post by kikica » 01 Mar 2011, 17:09

I jas uspeav (smile) Debora fala ti (a2)

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Како се става тикер

Post by Peperutka » 20 Mar 2011, 20:12

Еве неколку сајтови за изработка на тикери
http://www.tickerclub.com/
http://www.ticker.7910.org/eng
http://tickers.cafemom.com/

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Како се става тикер

Post by Peperutka » 26 May 2011, 18:22

Еве еден сајт за изработување на интересни потписи,процедурата е иста како за тикер (thumbsup)
http://sig.graphicsfactory.com/

ivana28
Член
Член
Мислења: 200
Придружен: 30 Nov 2011, 15:46
Им се допаднал: 1 time

Re: Како се става тикер

Post by ivana28 » 16 Dec 2011, 11:24

Јас пробувам ама никако неможам да го прикачам тикерот,а се правам како што пишува (sad1)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Како се става тикер

Post by Debora » 16 Dec 2011, 11:28

Додека ти пишував одговор, си успела. (thumbup)

ivana28
Член
Член
Мислења: 200
Придружен: 30 Nov 2011, 15:46
Им се допаднал: 1 time

Re: Како се става тикер

Post by ivana28 » 16 Dec 2011, 11:28

Малку се помачив,ама се снајдов конечно после толку пробување (rad)

Одговори

Return to “Технички прашања”