Како се става тикер

Moderator: Модератори

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Како се става тикер

Post by Filigran » 21 May 2014, 22:42


Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Како се става тикер

Post by Debora » 21 May 2014, 22:52

Што е работата тука? (pipi)

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Како се става тикер

Post by Filigran » 21 May 2014, 23:05

sredivme Debora, izvini (thumbsup)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Како се става тикер

Post by SMESKO » 21 May 2014, 23:06

Дебор4е,јас еве како неписмено не успеав да си направам тикер и ја замолив Филигран да ми направи,и таа успеа (rad) (rad) (rad) За малце тебе ќе те баравме ама во последен момент се премисливме.Сепак Благодарам на прашање Дебор4е (love5) секогаш си тука за сите нас (a2)
А за тебе Филигран мила една најсилна (big-hug)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Како се става тикер

Post by Debora » 21 May 2014, 23:09

Ах супер сте се снашле вие, убави мешки. (kup)
Па што убаво ти е тикерчето, се со убаво да ви оди. (a2)

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Како се става тикер

Post by Filigran » 21 May 2014, 23:11

Дебора, дај Боже и ти да ставаш тикер, најубав на свет (part)
Добра ноќ (big-hug) (big-hug) (big-hug)

marioli2014
Член
Член
Мислења: 233
Придружен: 05 Jun 2014, 23:40
Им се допаднал: 31 пати

Re: Како се става тикер

Post by marioli2014 » 12 Jun 2014, 22:58

ne mi uspea nesto.... a bas se potrudiv :)

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Како се става тикер

Post by Filigran » 12 Jun 2014, 23:03

пробај кај што пишува: PseudoHTML, UBBCode and BB Code, треба да се појави тикерот.

Maaja
Редовен член
Редовен член
Мислења: 343
Придружен: 23 Apr 2013, 18:52
Му се допанале: 116 пати
Им се допаднал: 97 пати

Re: Како се става тикер

Post by Maaja » 05 Dec 2014, 00:36

Деборче малку заглавив со тикерот (sad1) наместо слика ми излегваат кодови .... ај да пробам пак ...
Готово успеав (cl)

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4049
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1286 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Како се става тикер

Post by Lejla7 » 05 Dec 2014, 09:25

Cestito tikerce Maaja, mnogu e ubavo (rad) (thumbsup)

Одговори

Return to “Технички прашања”