Како се става тикер

Moderator: Модератори

Matea27
Домашен член
Домашен член
Мислења: 867
Придружен: 02 Feb 2011, 11:15
Му се допанале: 151 пати
Им се допаднал: 47 пати

Re: Како се става тикер

Post by Matea27 » 30 Jul 2012, 10:39

ај кажете ми како да го направам тикерот само да си ги подместува деновите,моето стои во место,од некна кога го направив така и си стои,...поззз (ner) (ner) (ner)

imambebe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1603
Придружен: 30 Apr 2011, 00:18
Му се допанале: 216 пати
Им се допаднал: 588 пати

Re: Како се става тикер

Post by imambebe » 30 Jul 2012, 23:39

Ijas neznam kako da stavam tiker pomagajte (confus) (kup)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Како се става тикер

Post by Debora » 30 Jul 2012, 23:46

Сакамбебе ти си заглавила на 3-тиот чекор, кликни си на тикерот па кога ќе те одведе на страната кликни Next и на следната страна каде што пишува Forum signatures: ... кликни на PseudoHTML, UBBCode and BB Code и копирај го тој код.
Матеа не знам оти не ти брои тикерот, пробај одново да го направиш.

imambebe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1603
Придружен: 30 Apr 2011, 00:18
Му се допанале: 216 пати
Им се допаднал: 588 пати

Re: Како се става тикер

Post by imambebe » 30 Jul 2012, 23:51

DEBORA ti si srce znaci za se pomagas fala ti mnogu, eve vednas si izleze, inaku neznaev koja data da ja stavam sto vi k mazmi ti so godisninive po stopati vo godinata, pa registracijata ni bese vooktomvri a svadbata vo maj dr .godina, pa aj vikam prvo ednata pa sega koga veke znam kako mozam da si ja pisam i drugata, fala ti uste ednas dance

Matea27
Домашен член
Домашен член
Мислења: 867
Придружен: 02 Feb 2011, 11:15
Му се допанале: 151 пати
Им се допаднал: 47 пати

Re: Како се става тикер

Post by Matea27 » 31 Jul 2012, 11:41

еве пак го сменив тикерот....
ај кажете ми на вториот чекор кога го правиш тикерот првата дата што треба да се напише???
на втората го пишеш денот од последна менструација и подоле пишеш колку недели си бремена....
ај ке ве замолам да ми пишете,нема пак да ми се менуват деновите автоматски....незнам зашто,сигурно нема секој ден јас да го менам....
(ner) (ner) (ner)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Како се става тикер

Post by Debora » 31 Jul 2012, 12:16

Матеа не пишувај ти колку недели си бремена, пиши само на првото горе кога ти е терминот и готово.

Matea27
Домашен член
Домашен член
Мислења: 867
Придружен: 02 Feb 2011, 11:15
Му се допанале: 151 пати
Им се допаднал: 47 пати

Re: Како се става тикер

Post by Matea27 » 31 Jul 2012, 12:30

еве направив така дебора ама ми пишува дека сум бремена 7 недели 1 ден,а треба 7 недели и 5 дена....ај нема врска не е ништо страшно за 4 дена разлика....фала ти

Nespretna
Домашен член
Домашен член
Мислења: 553
Придружен: 17 May 2012, 05:21
Му се допанале: 86 пати
Им се допаднал: 107 пати

Re: Како се става тикер

Post by Nespretna » 31 Jul 2012, 17:25

Матеа имаш опција да се вратиш назад и да си го смениш датумот, да ти дојде таман.

Matea27
Домашен член
Домашен член
Мислења: 867
Придружен: 02 Feb 2011, 11:15
Му се допанале: 151 пати
Им се допаднал: 47 пати

Re: Како се става тикер

Post by Matea27 » 13 Dec 2012, 13:58

Дебора може ли да те замолам да ми ставиш новогодишен тикер...многу ми се убави пробав ама неможам...нека ми стои овој ако можеш стави ми уште еден новогодишен....ако можеш ако не здравје...ппозззззз

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Како се става тикер

Post by Debora » 13 Dec 2012, 15:00

Матеа тикерите сами си ги ставате, а овој сега нели ти е новогодишен? Со дедо мраз е. (smile)
Или нешто не разбрав јас. (confus)

Одговори

Return to “Технички прашања”