Како се става тикер

Moderator: Модератори

Mari G
Нов член
Нов член
Мислења: 98
Придружен: 20 Apr 2016, 16:05
Му се допанале: 97 пати
Им се допаднал: 79 пати

Re: Како се става тикер

Post by Mari G » 09 Oct 2016, 09:01

Кој ќе ми направи тикер. Незнам како... ТРеба ли акаунт на тоа lilypie ?
Ајде помош малку.

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Како се става тикер

Post by SMESKO » 09 Oct 2016, 09:09

Debora wrote:Прво отидете на некој сајт на кој ќе можете да го изработите вашиот тикер и следете ги упатствата за негова изработка таму. На пример на http://lilypie.com/

За да го ставите тикерот во вашиот профил треба да го направите следното:

1. Прво се оди во Членски контролен панел.
2. Во хоризонталното мени се кликнува на: Профил.
3. Во Профил, лево се кликнува на: Уреди го потписот

Ископирајте го кодот за форуми (или BBcode) од вашиот тикер (на сајтот каде што го изработивте) и тој код залепете го во Уреди го потписот. Кликнете Испрати и готово е, треба да имате слика од тикерот во вашиот потпис.

Прочитај внимателно и ако повторно не успееш ќе одиме чекор по чекор најважно е да се копира кодот за форуми (racinja)п.с не е потребно акаунт

Mari G
Нов член
Нов член
Мислења: 98
Придружен: 20 Apr 2016, 16:05
Му се допанале: 97 пати
Им се допаднал: 79 пати

Re: Како се става тикер

Post by Mari G » 09 Oct 2016, 10:29

SMESKO wrote:
Debora wrote:Прво отидете на некој сајт на кој ќе можете да го изработите вашиот тикер и следете ги упатствата за негова изработка таму. На пример на http://lilypie.com/

За да го ставите тикерот во вашиот профил треба да го направите следното:

1. Прво се оди во Членски контролен панел.
2. Во хоризонталното мени се кликнува на: Профил.
3. Во Профил, лево се кликнува на: Уреди го потписот

Ископирајте го кодот за форуми (или BBcode) од вашиот тикер (на сајтот каде што го изработивте) и тој код залепете го во Уреди го потписот. Кликнете Испрати и готово е, треба да имате слика од тикерот во вашиот потпис.

Прочитај внимателно и ако повторно не успееш ќе одиме чекор по чекор најважно е да се копира кодот за форуми (racinja)п.с не е потребно акаунт
Благодарам Смешко

Одговори

Return to “Технички прашања”