Отворање на нова тема

Moderator: Модератори

Одговори
Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Отворање на нова тема

Post by Debora » 22 Nov 2010, 01:07

Прво проверете со пребарувачот дали веќе има таква тема на форумов.
Ако нема отидете во подрофумот каде што треба да припаѓа темата која сакате да ја отворите и кликнете на квадратчето лево, каде што пишува Нова тема*.
Онаму каде што пишува: Предмет напишете го насловот на новата тема и продолжете со пишување на постот како и секогаш.

Одговори

Return to “Технички прашања”