Како се става слика во постовите

Moderator: Модератори

Verica
Нов член
Нов член
Мислења: 9
Придружен: 06 Jul 2013, 21:56
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 2 пати

Re: Како се става слика во постовите

Post by Verica » 08 Jul 2013, 19:18

И јас не можам никако да си ставам слика, пробвев како што имате напишано ама не ми успева, може ли да ми кажете како да ставам (bu)

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Re: Како се става слика во постовите

Post by Bobe » 24 Oct 2013, 22:06

ne mozam da prikacam slika,klikam dodaj slika ne se otvara,samo kaj mene e problemcevo? (sad1)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Како се става слика во постовите

Post by Debora » 24 Oct 2013, 22:17

Само кај тебе изгледа. (confus)

http://s21.postimg.org/bo727tg3b/articl ... 34x347.jpg

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Re: Како се става слика во постовите

Post by Bobe » 24 Oct 2013, 22:25

(sad1)
ke izlezam-vlezam da vidam dali ke se smeni nesto ako ne utre povtorno (sad1) (smile)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Како се става слика во постовите

Post by Debora » 20 Sep 2015, 11:22

Нов начин за ставање на слика:
Кога го пишувате постот под него со шарни букви пишува tinypic . Кликате на него, па browse, одбирате слика од вашиот компјутер, потоа кликате на зелениот таб UPLOAD NOW!, па на табот кај што пишува: Стави во Линија. (smile)

Sashka
Администратор
Администратор
Мислења: 869
Придружен: 01 Oct 2009, 22:08
Му се допанале: 1150 пати
Им се допаднал: 550 пати

Re: Како се става слика во постовите

Post by Sashka » 20 Sep 2015, 11:22

Нов начин за прикачување на слика:
Кога го пишувате постот под него со шарени букви пишува tinypic . Кликате на него, па browse, одбирате слика од вашиот компјутер, потоа кликате на зелениот таб UPLOAD NOW!, па на табот кај што пишува: Стави во Линија. (smile)

http://i59.tinypic.com/2mxqwg.jpg

Одговори

Return to “Технички прашања”