Како се става слика во постовите

Moderator: Модератори

happy cumulus
Домашен член
Домашен член
Мислења: 759
Придружен: 13 Oct 2011, 04:57
Му се допанале: 83 пати
Им се допаднал: 169 пати

Re: Како се става слика во постовите

Post by happy cumulus » 04 Feb 2013, 05:03

Аууу, Кит-кет, ама убава проба (drool) (drool) (drool).

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Како се става слика во постовите

Post by Debora » 17 Feb 2013, 00:17

Ако некој нема дома програма за намалување на сликите, еве online страна каде што може да го направи тоа http://www.picresize.com/ .

milicka9283
Член
Член
Мислења: 179
Придружен: 12 Aug 2012, 19:59
Location: Skopje
Му се допанале: 17 пати
Им се допаднал: 26 пати

Re: Како се става слика во постовите

Post by milicka9283 » 24 Feb 2013, 19:03


milicka9283
Член
Член
Мислења: 179
Придружен: 12 Aug 2012, 19:59
Location: Skopje
Му се допанале: 17 пати
Им се допаднал: 26 пати

Re: Како се става слика во постовите

Post by milicka9283 » 24 Feb 2013, 19:04

jas probuvav eve edna slika

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Како се става слика во постовите

Post by Debora » 04 Mar 2013, 00:56

Имаме нов начин за да се прикачи слика.
Кога ќе кликнете на Одговор, доле лево, под прозорот за текст, пишува • Додај слику у објаву . Кликнете на тој линк и можете да ја аплоадирате сликата.

carina
Домашен член
Домашен член
Мислења: 726
Придружен: 20 Jul 2011, 08:21
Location: skopje
Му се допанале: 193 пати
Им се допаднал: 279 пати

Re: Како се става слика во постовите

Post by carina » 10 Apr 2013, 12:15

дебора не знам зошто не ми функционира ,,додај слику у објаву,,.вчера пуштав слики,беше ок.нешто како да ми се поремети откако ставив тикер

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Како се става слика во постовите

Post by Debora » 10 Apr 2013, 12:21

Нема врска тикерот, еве сега со твоите кориснички дозволи пробам и нема проблем .. Да не ти блокира нешто компјутерот ... (confus) (confus)

http://s11.postimg.org/5264hsk4j/butt.jpg

carina
Домашен член
Домашен член
Мислења: 726
Придружен: 20 Jul 2011, 08:21
Location: skopje
Му се допанале: 193 пати
Им се допаднал: 279 пати

Re: Како се става слика во постовите

Post by carina » 10 Apr 2013, 12:52

еве пак пробувам,нема шанси,а баш сакав да в почастам со нешто.
ај од дома од другиот компјутер ке пробам (thumbup)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Како се става слика во постовите

Post by Debora » 10 Apr 2013, 13:53

Ако нема частење ќе знам дека нешто не е во ред. (smile)

davidkjara
Редовен член
Редовен член
Мислења: 376
Придружен: 14 Jul 2012, 08:46
Му се допанале: 102 пати
Им се допаднал: 125 пати

Re: Како се става слика во постовите

Post by davidkjara » 10 Apr 2013, 18:06


Одговори

Return to “Технички прашања”