Како се става слика во постовите

Moderator: Модератори

carina
Домашен член
Домашен член
Мислења: 726
Придружен: 20 Jul 2011, 08:21
Location: skopje
Му се допанале: 193 пати
Им се допаднал: 279 пати

Re: Како се става слика во постовите

Post by carina » 10 Apr 2013, 19:05

деборче ај види пак таму да не е до мојот профил,нема шанси да е до компјутерот,се ми функционира како треба ,само ова (confus) (a2)
а пробав и на првиот начин,огромни ми се сликите,не знам како да ги намалам.главното не се гледа

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Како се става слика во постовите

Post by Debora » 10 Apr 2013, 19:46

И од домашниот компјутер ли нејке? (scared) Ова стварно ми е енигма, нема ништо поразлично во твојот профил. Каква грешка ти дава кога сакаш да аплоадираш, што пишува?

carina
Домашен член
Домашен член
Мислења: 726
Придружен: 20 Jul 2011, 08:21
Location: skopje
Му се допанале: 193 пати
Им се допаднал: 279 пати

Re: Како се става слика во постовите

Post by carina » 10 Apr 2013, 20:08

до компјутерот било сепак,извини што те помачив дебора.почасти си се од винцето на журката

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Како се става слика во постовите

Post by Debora » 10 Apr 2013, 20:11

Нема проблем. (a2) Патем, веќе се почастив. (tongue) :mrgreen:

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Како се става слика во постовите

Post by Peperutka » 12 Apr 2013, 00:12

Еве уште еден сајт за хостирање слики http://postimage.org/

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4048
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1284 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Како се става слика во постовите

Post by Lejla7 » 09 May 2013, 12:10

Може ли некој да ми каже каде на Интернет да барам слики во јпг.формат или во другите формати дозволени за постирање овде? Благодарам

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Како се става слика во постовите

Post by Debora » 09 May 2013, 12:27

Лејла јас никогаш сум немала проблем си но JPEG ни со JPG, преку • Додај слику у објаву. Еве ова за проба сега го земав со jpeg наставка, кога се прикачи автоматски се смени во jpg.

http://s7.postimg.org/nkroendmj/Cavalie ... ly_dog.jpg

На кој начин се обидуваш да прикачиш слика?

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4048
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1284 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Како се става слика во постовите

Post by Lejla7 » 09 May 2013, 13:55

Па кликнувам на „Додај слику у објаву“ и нели излегува прозорче, и кликнувам на Web за пребарување слика бидејќи немам на компјутерот, но не ми ја прифати, а беше ЈПЕГ. Можеби била преголема??? Не знам. Треба ли некако поинаку да постапам?

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4048
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1284 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Како се става слика во постовите

Post by Lejla7 » 09 May 2013, 13:57

Заборавив да кажам дека кога ќе кликнам ВЕБ ми го бара линкот, е па кога го внесувам и праќам, не ми ја прифаќа сликата. Каде грешам?

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4048
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1284 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Како се става слика во постовите

Post by Lejla7 » 09 May 2013, 13:59

Eve pak probav na istiov nacin i ne mi dozvoluva

Одговори

Return to “Технички прашања”