Како се става слика во постовите

Moderator: Модератори

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Како се става слика во постовите

Post by Debora » 09 May 2013, 14:01

Лејла сега пробав така, преку WEB и еве пак аплоадираше.
http://s21.postimg.org/l59ohmq8n/dog_9.jpg

http://s11.postimg.org/47bcuq7xf/Cute_D ... 24_768.jpg

Треба да го копираш линкот само од сликата, не од целата страна. Кликни на сликата со десен клик и ископирај ја локацијата на сликата, па тој линк залепи го во прозорчето кога одиш на WEB.

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4048
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1284 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Како се става слика во постовите

Post by Lejla7 » 09 May 2013, 16:58


Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4048
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1284 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Како се става слика во постовите

Post by Lejla7 » 09 May 2013, 16:59

Аааа, значи требало да се кликне Copy image location, а не Copy link. Фала Дебора

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4048
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1284 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Како се става слика во постовите

Post by Lejla7 » 09 May 2013, 17:01

Сега уште да пробам да ја зголемам сликатаhttp://s14.postimg.org/4q2hioggh/images ... h_U1pm.jpg

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4048
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1284 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Како се става слика во постовите

Post by Lejla7 » 09 May 2013, 17:02

Успеав (rad)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Како се става слика во постовите

Post by Debora » 09 May 2013, 17:02

Браво Лејла, а јас сега сакам да пробам од тоа во чинијата. (w1) (laugh1)

Бебуфче
Член
Член
Мислења: 132
Придружен: 17 Jan 2013, 13:46
Му се допанале: 37 пати
Им се допаднал: 59 пати

Re: Известувања

Post by Бебуфче » 24 May 2013, 13:50

Jас имам едно прашање значи колку време сум зачленета на форумов и на секое трето уклу чување пробувам за слика но никако и незнам како ај ако може некој нека ми објасни (confus)

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Известувања

Post by Happy^_^ » 24 May 2013, 13:54

А колку е голема сликата што сакаш да ја ставиш? :) Да не треба да се намали?

merlin
Редовен член
Редовен член
Мислења: 257
Придружен: 19 Apr 2013, 14:49
Му се допанале: 184 пати
Им се допаднал: 98 пати

Re: Како се става слика во постовите

Post by merlin » 27 Jun 2013, 11:10


kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Како се става слика во постовите

Post by kit-kat » 27 Jun 2013, 11:15

Слатка проба (smile)

Одговори

Return to “Технички прашања”