DABROSTON

Медикаменти за лекување на неплодност. Нашите искуства со медикаменти во борба со неплодноста, резултати, нус појави итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: DABROSTON

Post by sweety » 24 Oct 2014, 09:41

Кит кат јас немам искуство со нив но ти посакувам успех и добро е што немаш никакви нус појави (racinja)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: DABROSTON

Post by kit-kat » 28 Oct 2014, 09:09

Еве ме пак тука.
Дали ви се случило за време на земање на дабростон да се појави спотинг.
Денес сум 14 дпо и имав кафеавкасто (scratch)
Дали е можно да добијам менструација додека ги примам таблетиве.
Инаку денес ми е последното за пиење.
Совет.

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: DABROSTON

Post by sweety » 28 Oct 2014, 10:13

Kit kat jas nemam iskustvo so niv neka se javi nekoj poiskusen no daj Boze da e toa sto mislam (implantacija) pa za nekoj den da slaveme za pozitiven test

saska075
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1714
Придружен: 17 Apr 2012, 19:48
Му се допанале: 335 пати
Им се допаднал: 614 пати

Re: DABROSTON

Post by saska075 » 28 Oct 2014, 10:32

Јас ги имам повеќе месеци пиено и немав спотинг. Некои ги пијат баш за таа намена за да се спречи спотингот и да им дојде циклусот навреме.
А може и да е имплантационо крварење (brows) (thumbsup)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5852 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: DABROSTON

Post by Debora » 28 Oct 2014, 10:39

Мене ми има дојдено додека пиев дабростон (за да се покаже дека на се реагирам контра (shaking) ), ама се надевам дека кај тебе е имплантациско. (bu)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: DABROSTON

Post by SMESKO » 28 Oct 2014, 10:43

Kit kat jas mislam deka ne treba da dobies dur gi pies,ama sepak toa e moe mislenje. Nekoj poiskusen ili eden test za koj mislam deka ne e kasno da napravis so ogled na toa deka imas redoven minstrualen ciklus bi trebalo da pokaze rezultat(bi trebalo no ne i najsigurno).Pa pisi ni kakov i da e ishodot da ne te mislime.Jas iskreno se nadevam i se molam za tebe da bide ovoj mesec tvoj (t3). Te (racinja)
Ete sepak Debora pisa podrugo iskustvo,no se dodeka e kafeavo nema potreba za griza.

Lionking
Нов член
Нов член
Мислења: 2
Придружен: 26 Jan 2021, 22:17

Re: DABROSTON

Post by Lionking » 26 Jan 2021, 22:23

Здраво на ситее нова сум на форумот. Имам искуство околу не редовни менструации итн..
Но овој пат ми е навистина збунувачки, обично имам нередовен циклис и секогаш пиев Примолут нор... последниве неколку месеци пиев Дабростон.. последниов пат т.е месецов пиев 7дена по 2х1 апче.. откако ги прекинав утре ми е 7ми ден и мене сеуште ми нема дојдено ? 🙄🙄🙄 Обично по прекинот на апчињата ми идело за 5,6 дена.. но сега абер нема никаков за циклус, имаме незаштитени односи... и Утре ќе правам тест за бременост.
Но ме интересира дали на некоја и се случило вакво нешто??

Одговори

Return to “Медикаменти”