DABROSTON

Медикаменти за лекување на неплодност. Нашите искуства со медикаменти во борба со неплодноста, резултати, нус појави итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5852 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: DABROSTON

Post by Debora » 17 Oct 2014, 21:07

Кит кет од дабростонот дури ни јас немав нус ефекти. (laugh1) Не влијае врз тестот за бременост, би требало со него да го снема и спотингот. Тамам си го пиеш, сега дај Боже да славиме за bfp . (big-hug)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5852 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Хистеро - салпинго - графија ХСГ

Post by Debora » 17 Oct 2014, 21:12

Kalince04 wrote:Edna moja bratuceda nemase redovna mens i zemase Dabroston za da dobie i posle za vreme na plodni denovi pak gi zemase istite tabl. Sto vikate vie za ova, ke ima lu efekt kaj mene takvo nesto? :/
Нема ние што да викаме, лекарот ќе те следи и ќе ти препише соодветна терапија. (smile)

Kalince04
Нов член
Нов член
Мислења: 22
Придружен: 24 Sep 2014, 18:17
Им се допаднал: 6 пати

Re: Хистеро - салпинго - графија ХСГ

Post by Kalince04 » 17 Oct 2014, 21:16

Hehehe dobro toa,ama rekov da ne ima nekoj vakvo slicno iskustvo,pa da go spodeli i da mi pomogne

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: DABROSTON

Post by kit-kat » 17 Oct 2014, 21:43

(big-hug) (grupna-gushka)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: DABROSTON

Post by kit-kat » 23 Oct 2014, 10:00

Update. Денес 9 дпо.
7 ден од земање Дабростон. Ноќеска градите ме раскинаа. Се буденв на пола час ради нив. До тогаш немав никакви нус појави или нешто поразлично од предходните месеци.
Само јајниците некако затегаат повеќе.
Дури и БТ не е повисока во однос на другите месеци.
Од овулацијата е покачена од 36.3 до 37.2 стаса. Само завчера 7 дпо беше за 0.3 пониска но вчера и денес е пак висока. (smile)

anabejbi
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1522
Придружен: 21 Nov 2012, 17:19
Му се допанале: 462 пати
Им се допаднал: 850 пати

Re: DABROSTON

Post by anabejbi » 23 Oct 2014, 10:13

Кит Кет (prayer) bfp

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: DABROSTON

Post by SMESKO » 23 Oct 2014, 11:12

Kit kat te citam i se molam za tebe,ovoj mesec da se raduvas zaedno so tm i so sinko.Daj Boze ovoj mesec da si imas vakov test bfp, pa sto slavenje ke ima tuka (part) (part) (part).
Inace moeto iskustvo so dabroston bese so minatata bremenost, koga dr ne vide deka sum (t3) i mi dade da pijam 5 dena po 1 apce za da dobijam ciklus(po 5 dena nemav nikakvi simptomi deka ke dobijam i povtorno zakazav pregled,togas mi konstatira bremenost) ,posle mi rece otkako ke ti dojdi posle 14 dena da pocnam pak da gi pijam mislam 10 dena deka trebase,no so ogled na toa deka voopsto ne dobiv zatoa sto veke bev (t3) mi gi prekrate i poveke ne piev.
Kit kat daj Boze da se raduvame i za tebe (joy)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5852 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: DABROSTON

Post by Debora » 23 Oct 2014, 23:34

Кит кет супер знаци. Знаеш дека температурата може да биде малку пониска на еден ден кога е имплантацијата... се молам за уште еден бебуш во твоите раце по 9 месеци. (kup)

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: DABROSTON

Post by sunshine_2012 » 24 Oct 2014, 00:57

Kit Kat se nadeva deja ke so GI vides bfp . inaku Jas piev dobrestone so prvata I vtorata bremenosti do 3 tiot mesec posle mi GI ukinaa. Nemav nikakvi nus pojavi mi bese se normalno. Inaku mnogu ke mi bide milo da si bremena, ke se molam da Bog te izraduva.

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: DABROSTON

Post by kit-kat » 24 Oct 2014, 07:54

Фала на сите што сте со мене (kup) ве сакам.
Што е за мене ќе си дојде. После овој стрес со синко не очекувам нешто повеќе. Пред се нека ми е здрав и жив. (smile)
Инаку јас се плашев за дабростонот бидејќи читав дека имало многу нус појави ама еве јас Саншајн и Дебора не сме во нив ве (grupna-gushka)

Одговори

Return to “Медикаменти”