Suprefact

Медикаменти за лекување на неплодност. Нашите искуства со медикаменти во борба со неплодноста, резултати, нус појави итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Bela
Домашен член
Домашен член
Мислења: 612
Придружен: 22 Sep 2011, 20:26
Му се допанале: 18 пати
Им се допаднал: 33 пати

Re: Suprefact

Post by Bela » 19 Apr 2014, 00:02

Следува едно шишенце, па кога ќе се потроши треба да одиш и да земеш уште едно, ама јас дека примам поголема доза, а и дека сум од Охрид ги замолив да ми дадат уште едно шишенце, нема кој да ми земе, а и не смее да се сконке ни еден ден.

brm_brm
Член
Член
Мислења: 190
Придружен: 25 Mar 2013, 19:04
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 12 пати

Re: Suprefact

Post by brm_brm » 19 Apr 2014, 00:27

прашањето ми беше колку шишенца супрефакт следува преку фондот

Bela
Домашен член
Домашен член
Мислења: 612
Придружен: 22 Sep 2011, 20:26
Му се допанале: 18 пати
Им се допаднал: 33 пати

Re: Suprefact

Post by Bela » 19 Apr 2014, 00:31

Колку точно следуваат незнам ама претпоставувам две инаку немаше да ми дадат.

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Suprefact

Post by Filigran » 19 Apr 2014, 15:49

Следуваат дефинити но 2шишенца Супрефакт.

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4048
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1284 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Suprefact

Post by Lejla7 » 19 Apr 2014, 20:19

brm_brm wrote:Ajde utre ke se obidam pak pa ke vidime kako ke bide.znaci lejla pod agol I ke nemam problem. A kolku sisenca ne sleduvaat?
I sisenceto obavezno naopaku so tecnosta vednas pod gumickata

brm_brm
Член
Член
Мислења: 190
Придружен: 25 Mar 2013, 19:04
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 12 пати

Re: Suprefact

Post by brm_brm » 19 Apr 2014, 20:52

yeeeee uspesno od prva, ...bez meurcinja. falaa vi

A estradiolot se ispituva samo ili site hormoni, sega koga ke dobijam i na koj den?!

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4048
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1284 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Suprefact

Post by Lejla7 » 19 Apr 2014, 21:16

Obicno se ispituva Estradiol na vtor den, ama po potreba lekarot moze da pobara i drugi hormoni.Milo mi e sto uspea (thumbsup)

Bela
Домашен член
Домашен член
Мислења: 612
Придружен: 22 Sep 2011, 20:26
Му се допанале: 18 пати
Им се допаднал: 33 пати

Re: Suprefact

Post by Bela » 23 Apr 2014, 11:56

Ајде и тука да пишам, дали и на вас ви се има појавено иритација црвенило и како набабреност на местото да убодот. Јас ги ставам во стомак и после боцкањето ми се појавува иритација.

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4048
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1284 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Suprefact

Post by Lejla7 » 23 Apr 2014, 13:10

Да Бела, и кај мене беше исто. Нормално е и поминува (thumbsup)

Bela
Домашен член
Домашен член
Мислења: 612
Придружен: 22 Sep 2011, 20:26
Му се допанале: 18 пати
Им се допаднал: 33 пати

Re: Suprefact

Post by Bela » 23 Apr 2014, 13:32

Лејла (big-hug) , се мислев сега да се јаувам во Систина, ама после твојов одговор нема да се јавам, значи е индивидуално, кај некој се јавува, кај некој не (smile) .

Одговори

Return to “Медикаменти”