Коензим 1 - NADH

Медикаменти за лекување на неплодност. Нашите искуства со медикаменти во борба со неплодноста, резултати, нус појави итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Одговори
Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4048
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1284 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Коензим 1 - NADH

Post by Lejla7 » 28 Jun 2012, 15:06

Се сеќавате ли на суплементот- коензим 1 што ни го препорача Првенка за подобар квалитет на јајце клетките и правилна делба на ембрионите? Само таа погрешно го беше напишала - не е коензим Q10 туку коензим 1 и уште е познат како NADH (кратенка е ова), а во Зегин се продава под името Енада.
Најдов нешто за овој коензим на следнава страна http://www.fertilitycenter.com/fertilit ... uorescence и да ви кажам многу ме заинтересира, затоа што мислам дека токму поради слабиот квалитет на јајце клетките не ми успеа ин витрото. Прочитајте, можеби ќе ви се најде и на вас
Сега ќе проверам дали може да се купи на оние странските сајтови поевтино, во Зегин е околу 1700 ден.

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4048
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1284 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Коензим 1 - NADH

Post by Lejla7 » 28 Jun 2012, 15:15

Колку што разгледав - најисплатливо е сепак од Зегин земајќи ја во предвид поштарината и чекањето

Pilence
Нов член
Нов член
Мислења: 4
Придружен: 04 Apr 2014, 00:29

Re: Коензим 1 - NADH

Post by Pilence » 04 Apr 2014, 00:52

Дали го пробавте ова. Јас пиев едно време Ку10, бидејќи гледам на странскиве форуми доста го препорачуваат.

RedRose30
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1060
Придружен: 26 Oct 2013, 11:05
Му се допанале: 1303 пати
Им се допаднал: 446 пати

Re: Коензим 1 - NADH

Post by RedRose30 » 04 Apr 2014, 06:46

Јас немам пиено Enada ама пребарав во сите аптеки во СКопје и го нема никаде, дали некој го сретнал, навистина сакам да го пробам (help)

Bela
Домашен член
Домашен член
Мислења: 612
Придружен: 22 Sep 2011, 20:26
Му се допанале: 18 пати
Им се допаднал: 33 пати

Re: Коензим 1 - NADH

Post by Bela » 09 Apr 2014, 22:36

Јас купив Коензим Q 10, од аптека околу 33о ден. Фирмата е PHARMAMED и се пие првите десет дена по две на ден, а потоа по едно на ден. И сега ми стојат дома незнам дали да ги пијам, бидејќи пијам аспирин 100 протект. Ако не е за тука постов преместете (smile) .

RedRose30
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1060
Придружен: 26 Oct 2013, 11:05
Му се допанале: 1303 пати
Им се допаднал: 446 пати

Re: Коензим 1 - NADH

Post by RedRose30 » 15 Apr 2014, 22:08

Некој стави сајт на форумов - најдов дека може да се нарача ЕНАДА и мислам да си нарачам

http://www.iherb.com/search?sug=nadh+%2 ... =0&y=0#p=1

дали некој знае од колку милиграми е препорачлива доза?

Одговори

Return to “Медикаменти”