Бромергон

Медикаменти за лекување на неплодност. Нашите искуства со медикаменти во борба со неплодноста, резултати, нус појави итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Одговори
brm_brm
Член
Член
Мислења: 190
Придружен: 25 Mar 2013, 19:04
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 13 пати

Бромергон

Post by brm_brm » 22 Apr 2013, 20:22

Колку време пиевте бромергон и која доза, па направивте повторна проверка на пролактинот?!
Last edited by Debora on 22 Apr 2013, 20:28, edited 1 time in total.
Reason: Го раздвоив постот во нова тема

merlin
Редовен член
Редовен член
Мислења: 257
Придружен: 19 Apr 2013, 14:49
Му се допанале: 184 пати
Им се допаднал: 98 пати

Re: Бромергон

Post by merlin » 22 Apr 2013, 23:17

lani okolu nova godina imav malo pokacuvanje na prolaktin ( a dr go otkri bidejki i se pozaliv deka imam oskuden menzis so se vika so sekojdnevna mozev da pominam) i mi prepisa bromergon prvo pocnav so 1/4 navecer 4-5 dena pa uste 4-5 na pladne i navecer i posle 1/4 napladne i 1/2 navecer i taka mesec ipol i mi se sredi ali mi rece duri da ostanam trudna taka da pijam..i super mi se sredi ciklusot..ama negde juni mi se smaci i go prekinav na svoja raka..i sega od nova godina koga pocnavme seriozno so planot za bebe koga ispituvam prolaktin pak kacen i pak so istata th kako lani ama sega taa ista doza ne pomogna..taka piev dekemvri i januari..od fevruari dr mi prepisa dostinex po pola navecer ,ponedelnik i cetvrtok..i taka piev dva meseci no koga otidov na inseminacija Dr Dimitrov mi rece deka e jak za mene dostinex i ako ne bide uspesna inseminacijata koja ja pravev na 25 mart ke me vrati na bromergon samo po 1/4 navecer. taka i napravi, koga dobiv na 09.04 posle bev kaj nego i sega pijam po 1/4 navecr no seuste nema ispitano dali ima nesto rezultat... (confus)

anonimna123
Член
Член
Мислења: 147
Придружен: 27 Nov 2014, 00:06
Им се допаднал: 9 пати

Re: Бромергон

Post by anonimna123 » 22 Feb 2015, 10:30

Bromergon jas go pijam veke 4 god po pola apce

Одговори

Return to “Медикаменти”