Анксиозност пред забременување

Медикаменти за лекување на неплодност. Нашите искуства со медикаменти во борба со неплодноста, резултати, нус појави итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
WhiteRose
Член
Член
Мислења: 102
Придружен: 25 Nov 2014, 15:27
Му се допанале: 47 пати
Им се допаднал: 31 пати

Re: Анксиозност пред забременување

Post by WhiteRose » 12 Dec 2014, 12:54

Nema problem mila sto treba samo pisimi za bilo kakvo prashanje ili somnez, kolku mozam ke ti pomognam. Posvetise na sebe i dokolku bilo kakva situacija,licnost, ili obvrska vo tvojot zivot te pravi tazna i voznemirena ednostavno zaboravija nisto ne e povazno od tebe i tvojata sreka i blagosostojba. dance

eli80
Нов член
Нов член
Мислења: 8
Придружен: 11 Dec 2014, 01:05
Им се допаднал: 2 пати

Re: Анксиозност пред забременување

Post by eli80 » 14 Dec 2014, 23:10

Ke probam da bidam mnogu kratka a da ja kazam poentata,izgubiv nekoj mnogu drag pred mnogu god, imav dve operacii od rak, sepsa od vadenje na zabi i uste mnogu nesrekni slucai, kako posledica od se toa se javija normalno panicnite napadi so agorofobijata,piev lekarstva se srediv, no iznenada ostanav bremena(sega sum 15ta nedela) morav da prekinam so moite lekarstva poradi bebeto, vo konsultacija so ginekolog,psihijatar i uste edno 10tina drugi strucni lica,dijazepamot e dozvolen,tj vo slucai koga se raboti za zdravjeto na majkata,sepak mora da bides ok za da mozes da go nosish bebeto,a panicnite napadi veruvaj ne se namaluvaat vo bremenosta,samo tvojata kontrola moze da se zgolemi i da gi kontrolira,mene mi e uste potesko posto moram da lezam celo vreme,ne smeam da mrdam i toa uste poveke me ubiva,vo sekoj slucaj kolku mozes po hrabro drugo resenie nema. (t3) (t3)

Branka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 443
Придружен: 23 Nov 2014, 19:58
Му се допанале: 44 пати
Им се допаднал: 56 пати

Re: Анксиозност пред забременување

Post by Branka » 15 Dec 2014, 00:18

Eli80 bas mi e zal sto ti se slucile takvi raboti vo zivotot, no od druga strana sum presrekna za tvojata bremenost i ke vidis deka koga ke ti se rodi toa malo sustestvo ke ti se smeni zivotot na najubavo :) Ti posakuvam da imas ubava bremenost so pozitivna misla i se ke bide kako sto treba. Misli samo na ubavi raboti i pravi toa sto te ispolnva najmnogu i te pravi srekna. Zivotot e takov i morame da se borime do kraj so optimizam vo se i na sekoe pole :) Te pozdravuvam :**

Одговори

Return to “Медикаменти”