Eglonil

Медикаменти за лекување на неплодност. Нашите искуства со медикаменти во борба со неплодноста, резултати, нус појави итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Одговори
Branka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 443
Придружен: 23 Nov 2014, 19:58
Му се допанале: 44 пати
Им се допаднал: 56 пати

Eglonil

Post by Branka » 24 Feb 2015, 23:04

Mi go preporacaa za zeludnik ama od upatatvono da se uzvadis od pamet. Imal li nekoj iskustvo so ovoj lek?

WhiteRose
Член
Член
Мислења: 102
Придружен: 25 Nov 2014, 15:27
Му се допанале: 47 пати
Им се допаднал: 31 пати

Re: Eglonil

Post by WhiteRose » 24 Feb 2015, 23:21

Јас нормално (smile) . Еднаш одамна ми го препишаа, но морав да го прекина ми се јави лактација од градите фала му на бога за тоа. И сметам дека не е во ред да се пие овај лек посебно затоа што е антипсихотик а ни јас не сум психотична ниту пак ти, дека сме невротични да, но тоа е друго нешто. Не ти препорачувам да го земаш, посебно затоа што планираш бременост, сигурно има нешто посоодветно. Како ги даваат овие лекови боже господе. (scared)

Branka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 443
Придружен: 23 Nov 2014, 19:58
Му се допанале: 44 пати
Им се допаднал: 56 пати

Re: Eglonil

Post by Branka » 25 Feb 2015, 18:05

Srcka moja jas i ti na ista maka :) Mene mi go dadoa za zeludnikot ama go piev samo dva dena i od denes veke ne go pijam strav mi e. Mi rekoa da go pijam dve nedeli ama nema sansi :)

WhiteRose
Член
Член
Мислења: 102
Придружен: 25 Nov 2014, 15:27
Му се допанале: 47 пати
Им се допаднал: 31 пати

Re: Eglonil

Post by WhiteRose » 25 Feb 2015, 20:08

Нормално бе душо јас и ти на иста мака, (smile) Колку и да е тешко, сепак не е безнадежно кога знаеш дека не си сама (racinja).Што направи дали беше кај некој добар лекар? Поздрав

Branka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 443
Придружен: 23 Nov 2014, 19:58
Му се допанале: 44 пати
Им се допаднал: 56 пати

Re: Eglonil

Post by Branka » 25 Feb 2015, 21:44

Jas veke pijan terapija za zeludnik no pred nekoj den zavrsiv na dezuren poradi vrtoglavica i tahijardija za koi mi kaza dr deka seto toa mi e od jakite kiselini vo zeludnikot. I mi go tupnaa eglonilov za koj od pamet se izvadiv kogs go procitav upatstvoto. Inace dr kaj sto odam za zeludnikot e dobar internist :-*

WhiteRose
Член
Член
Мислења: 102
Придружен: 25 Nov 2014, 15:27
Му се допанале: 47 пати
Им се допаднал: 31 пати

Re: Eglonil

Post by WhiteRose » 25 Feb 2015, 22:29

Бранка душо абе тоа со лековите за желудник само симптоматска терапија е доколку немаш некое физичко или хемиско оштетување на желудникот. Мораш психички да се средиш и тоа самото ќе помине. Јас кревав притисок на нервна база ете ти пак мака со желудникот. Мора нешто да страда кога си психички напната и неспокојна. Многу би сакала да ги баталиш сите лекови да си уживаш опуштена во животот и искрено се надевам дека нема да добиеш во наредниве 9-10 месеци (smile). Па малечкото душиче во тебе ќе те смени на подобро засекогаш.

П.С Потруди се да сфатиш што ти прави напнатост во животот и одма реши го проблемот независно што е тоа, не дозволувај да ти ја зема залудно енергијата. Ништо на светот не е побитно од тебе! (thumbsup)

Одговори

Return to “Медикаменти”