Кломифен

Медикаменти за лекување на неплодност. Нашите искуства со медикаменти во борба со неплодноста, резултати, нус појави итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
RedRose30
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1060
Придружен: 26 Oct 2013, 11:05
Му се допанале: 1303 пати
Им се допаднал: 446 пати

Re: Кломифен

Post by RedRose30 » 27 Dec 2014, 21:51

епа фаќајте се за работа мила (laugh1)

milena15
Член
Член
Мислења: 240
Придружен: 29 Jul 2014, 17:09
Му се допанале: 72 пати
Им се допаднал: 37 пати

Re: Кломифен

Post by milena15 » 08 May 2015, 15:23

До оние што пиеле кломифен едно прашање, дали чувствувавте нешто во јаниците, болки, било што, што би укажувало дека јајниците работат. Мене денес ми е трети ден со кломифен до сега имам испиено 5 таблетки и ништо не осеќам се плашам дека не реагирам на кломифенот (sad1) (sad1)

Neda_Jovan
Редовен член
Редовен член
Мислења: 384
Придружен: 18 Jun 2013, 14:40
Му се допанале: 362 пати
Им се допаднал: 155 пати

Re: Кломифен

Post by Neda_Jovan » 08 May 2015, 15:27

Milena jas go piev i nemav nikakvi posebni reakcii isto ko da ne go piev . Taka da bidi si smirena se e ok (brows) (brows)

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Кломифен

Post by aneance » 08 May 2015, 15:28

И мене ми е 3 ден кломифен јас од вчера осеќам бодежи во јајниците и болка во препоните дали е нормално тоа

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5852 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Кломифен

Post by Debora » 08 May 2015, 15:55

Ако имаш силни болки оди на лекар, да се осигураш дека нема да се случи хиперстимулација. Различно реагираме сите, мислам дека и јас имав болки, ама не силни.

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Кломифен

Post by aneance » 08 May 2015, 15:57

Не се јаки и повремени ми се не ме боли цело време исто како кога ми е овулација

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5852 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Кломифен

Post by Debora » 08 May 2015, 16:07

Штом не се силни веројатно во ред е, и кај мене беше така. Со среќа и кај тебе и Милена да биде успешна терапијава, двете со мешиња да бидете месецов. (kup)
Милена не се секирај, недостатокот од болки не значи дека не реагираш. (bu)

milena15
Член
Член
Мислења: 240
Придружен: 29 Jul 2014, 17:09
Му се допанале: 72 пати
Им се допаднал: 37 пати

Re: Кломифен

Post by milena15 » 09 May 2015, 11:25

Јас вчера пишав дека немам ништо ама после се смени. Сеуште немам болки во јаниците ама ги осеќам при мокрење, осеќам некоја тежина во стомакот, немам ич апетит деновиве и имам опстипација. Се плашам да не се работи за хиперстимулација бидејќи сум со пцос. (sad1)

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Кломифен

Post by aneance » 09 May 2015, 11:36

Јас кога бев во wc на тоалетната имав густ исцедок што може да биде, дали може да е од апчињата

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Кломифен

Post by Lena_nela » 09 May 2015, 15:54

Јас исто така пиев и повремени бодежи нормални за овулација имав,ама густ исцедок немав, односно јас кога ги пиев па и немав некој исцедок ниту оној за овулација,баш го прашував гин. далие нормално и тој ми рече дека се си е во ред,но штом вие пиете кломифен сигурно сте и следени на ехо,па така да гин. ке ви каже дали е се ОК. Но мислам дека и кај двете е се нормално,ајде ве чекаме со bfp (big-hug)

Одговори

Return to “Медикаменти”