Таблети Јасмин

Медикаменти за лекување на неплодност. Нашите искуства со медикаменти во борба со неплодноста, резултати, нус појави итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Таблети Јасмин

Post by borjana » 18 Apr 2016, 16:59

Девојки, јас сум во шах мат. Јасминот ги допив во петокот, и за два дена требаше да добијам.Вчера сабајлето дамка крв имав и после цел ден и вчера и денес нема ништо ни крв ни ништо.Се јавив кај докторот он ми рече да почнам денес со кломифен дека тоа вчера ми било менструација.јас мн сум збунета дали да пијам или не.Дали некоја има некое искуство мислење и совет за ова. од голема помош ќе ми е.

milena15
Член
Член
Мислења: 240
Придружен: 29 Jul 2014, 17:09
Му се допанале: 72 пати
Им се допаднал: 37 пати

Re: Таблети Јасмин

Post by milena15 » 18 Apr 2016, 18:06

Борјана почекај уште малку да добиеш јас обично сум добивала на 4 ден, треба убаво да крвариш и од 3 ден да почнеш со кломифен :)

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Таблети Јасмин

Post by borjana » 18 Apr 2016, 23:04

Фала МИлена, јас се јавив пак и докторот ми вика пијај дете кога ти велам тоа мало крварење ти е менструација од вчера и од втор ден он ми ги дава.сега пак имам розев исцедок само на тоалетна ист ваков имав кога имав спонтан, ваљда не сум некое чудо да останам бремена на таблети анти беби(не сум баксус до толку), мене од тоа ми е најмн страв.

Одговори

Return to “Медикаменти”