Велигден - ХРИСТОВО ВОСКРЕСЕНИЕ

Moderator: Модератори

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Велигден - ХРИСТОВО ВОСКРЕСЕНИЕ

Post by Peperutka » 09 Apr 2018, 09:23

https://s9.postimg.org/5bzz2733f/FB_IMG ... 077460.jpg
Честит Велигден!
Христос Воскресна,за многу години (part)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Велигден - ХРИСТОВО ВОСКРЕСЕНИЕ

Post by sweety » 10 Apr 2018, 08:42

христос воскресе-навистина воскресе,за многу години Велигден
https://s18.postimg.org/x4ctjllph/recei ... 624864.gif

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Велигден - ХРИСТОВО ВОСКРЕСЕНИЕ

Post by SMESKO » 11 Apr 2018, 07:32

За многу години,Христос Воскресе-Навистина Воскресе,да сме здрави и живи од Бога благословени сите па и ние (bu) (bu) (bu)

Одговори

Return to “Патувања, празници, одмори...”