Каде летово на одмор

Moderator: Модератори

Одговори
sanja
Нов член
Нов член
Мислења: 62
Придружен: 13 Nov 2009, 14:57

Летен одмор

Post by sanja » 18 May 2011, 08:08

Можеби уште е рано, но сепак мислам дека сите планираме каде и кога на летен одмор!

Ние оваа година прв пат одиме на одмор со дете, па најверојатно летниот одмор ќе биде во нашата држава. За деца најдобро е во Дојран, во август кога цветаат алгите во езерото па ќе видиме има време да размислиме!
Какви се вашите планови?!?

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Летен одмор

Post by Lady D » 18 May 2011, 13:46

Супер тема Сања dance
Уште да знаев каде и ќе беше уште посупер (rolll)
За нас е многу рано да размислуваме за сигурно, заради работата на мм, до душа тоа не ми пречи да си отворам по некоја страна од туристичка агенција и да си уживам (laugh1)
Како и да е ќе биде надвор од Мк 100000 % :)

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 940 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Летен одмор

Post by Peperutka » 18 May 2011, 13:50

Јас не се ни замарам со летниот одмор зошто немаме сеуште правено муабет.Лани бевме фамилијарно во Охрид и добро беше а не е лошо оваа година да тркнеме до Дојран-го обожавам тој град,како малечка моите таму не носеа секоја година и имам навистина многу убави чувства кога ќе помислам на тој град dance Ќе видиме,има време (love5)

Matea27
Домашен член
Домашен член
Мислења: 867
Придружен: 02 Feb 2011, 11:15
Му се допанале: 151 пати
Им се допаднал: 47 пати

Re: Летен одмор

Post by Matea27 » 18 May 2011, 19:07

ние секоја година одиме на море,ама оваа година ке одиме на Јонско море,многу сакам да одиме за Лефкада или Кефалонија ако не биде ни една од оваа ке одиме на Закинтос....само чекам да ми пратат понуди од агенциите оти сакам алл инклузив.....па ке видиме......поздравчееее (joy) (joy) (joy)

Marina
Домашен член
Домашен член
Мислења: 643
Придружен: 22 Mar 2011, 15:00
Location: Giessen,Germany
Му се допанале: 2 пати
Им се допаднал: 20 пати

Re: Летен одмор

Post by Marina » 18 May 2011, 20:14

kako mi se ima pogodeno poslednive 3 godini ne stignav ic do odmor,posledniot pat bev prehlani vo ohrid,i posle dve leta rabotev ,sea ova leto ke bidam vekje 8mi mesec i ne mozam da odam (sad1) baska, mm e malce problematicen za odmor, za nego mora destinacijata da bide nevoobicaena i all inclusive, a jas sum poflexi ,samo more da ima i da e pekol zesko dance zdravje slednata godina so (b4)

ELIANA
Редовен член
Редовен член
Мислења: 369
Придружен: 21 Dec 2009, 15:32
Му се допанале: 2 пати
Им се допаднал: 18 пати

Re: Летен одмор

Post by ELIANA » 06 Jun 2011, 16:02

Ние се мислиме за во Грција. Оваа година и нам ќе ни биде првпат со бебе (lovet)
Па, ајде дајте некои предлози, каде сте си поминале убаво?
Еве јас би ви предложила Palma de Mallorca. Всушност ние бевме на 15мин од Палма во Playa de Palma, супер си поминавме (thumbsup) Со авион ви е околу 2 часа, и после со автобус уште 15, 20мин до хотелот. Многу е убаво, морето е чисто и доста има плитко, така што и за со деца мислам дека би било супер. Има убави места да се посетат, градот, воден парк, воден свет, и сето тоа е блиску и со автобус се оди. А имаат убави климатизирани автобуси. Палми на сите страни, добра клима (smile)

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Летен одмор

Post by Lady D » 14 Jun 2011, 14:35

Девојки, дали некоја од вас летувала во Римини, Италија?
Оваа година сакаме таму да одиме ,има интересни понуди, ама никој околу мене не бил,па немам кого да прашам, да ми објасни поубаво :)
Доколку има некоја нека се јави (thumbup)

Ana.I
Домашен член
Домашен член
Мислења: 523
Придружен: 27 Oct 2010, 22:03
Им се допаднал: 8 пати

Re: Летен одмор

Post by Ana.I » 16 Jun 2011, 09:12

nie nikade ovaa godina,ne zaradi toa sto imam malo bebe,tuku nema pari (sad1)

JasminaJN
Домашен член
Домашен член
Мислења: 627
Придружен: 09 May 2011, 15:18
Им се допаднал: 3 пати

Re: Летен одмор

Post by JasminaJN » 16 Jun 2011, 09:22

Ана ние сме за МК од истата причина (laugh1)

Marina
Домашен член
Домашен член
Мислења: 643
Придружен: 22 Mar 2011, 15:00
Location: Giessen,Germany
Му се допанале: 2 пати
Им се допаднал: 20 пати

Re: Летен одмор

Post by Marina » 16 Jun 2011, 10:53

ahh leten odmor,sto bese toa,aj dogodina,ama na nekoe epten ubavo mesto,ne znam kade (laugh1) lady ni sum bila ni znam nekoj sto bil tamu,ja mislav deka sekade e ubavo,samo zavisi od agencijata kako ke ti se pogodi smestajot i slicno.a mm nema sansi da go ubedam za mallorca,site germanci tamu idat na odmor.ubavo da si pominete kaj i da idete i izbanjajte se ednas za nas,koi ke ostaneme po doma letovo (kup)

Одговори

Return to “Патувања, празници, одмори...”