Каде летово на одмор

Moderator: Модератори

hrizantema
Домашен член
Домашен член
Мислења: 516
Придружен: 01 Nov 2013, 11:44
Му се допанале: 150 пати
Им се допаднал: 252 пати

Re: Каде летово на одмор

Post by hrizantema » 23 Jun 2014, 13:33

Oooo Рипченце ова ме бендисува,колку убаво и ние две години по ред одевме во Хрватска,ама сега со оглед на мојата состојба не ми се патува толку далеку,ама и Црна Гора ми се оде, ама може друга година,па ако имаш некои предлози за апартмани или места пиши ни.И браво за идејата со бебенце да одиш на Јадран,незнам зошто се плашат сите да ги носат децата нагоре

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1420
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Каде летово на одмор

Post by SMESKO » 23 Jun 2014, 13:46

Јас имам одено на море кога бев средно,и тоа ќе се удавев за малце (rolll) нема врска ама многу ми се допадна Будва и морето таму,косата како што ми е виткана таму локни ми се направе,за мерак (pipi)
Оваа година за прв пат со мм сакаме да одиме на море,највероватно тоа ќе го направиме во Албанија со оглед на тоа дека многу го фалат таму морето.Ќе бидиме јас,мм и највероватно девер ми.
И да си прашам незнам дали е паметно да стојам многу на сонце,со оглед на тоа дека сум (t3) прв пат ќе одам на море,па читам дека има искусни мамички кои би ми дале добри совети за како да се чувам дури сум таму.Ве гушкам и да ви кажам дека сум пресреќна што ќе одам на море (joy) (joy) (joy)

hrizantema
Домашен член
Домашен член
Мислења: 516
Придружен: 01 Nov 2013, 11:44
Му се допанале: 150 пати
Им се допаднал: 252 пати

Re: Каде летово на одмор

Post by hrizantema » 23 Jun 2014, 14:07

Смешко и јас ќе одам некој ден на море,ама да ти кажам со оглед на нашата состојба,треба да избегаваме сонце во периодот од 11 до 17 часот,а пред тоа и после тоа можеш,ама со јак фактор и стомакот да го покриваш со некоја марама или лесен фустан

saska075
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1714
Придружен: 17 Apr 2012, 19:48
Му се допанале: 335 пати
Им се допаднал: 614 пати

Re: Каде летово на одмор

Post by saska075 » 23 Jun 2014, 14:08

Ние оваа година до Охрид само ќе одиме зошто малата ни е многу мала (laugh1) Ми е страв подалеку да одиме. Инаку најубав одмор во Будва ми бил, живот и пол, морето екстра солено и топло.

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Каде летово на одмор

Post by Happy^_^ » 23 Jun 2014, 14:23

Јас годинава се мислам дали да ја преминам границата некако ми е страв со мешко (brows)
Кумот ни вика Црна Гора да сме оделе ама нема шанси да се малтретирам по патишта. До Грција ако излезе несто во близина ама ќе размислам (smile) Јас секако поради бемки не смеам да седам на јако сонце значи од сабајле до 11 и поручек после 17 и секако со фактор 50 (smile)
Сепак мислам дека нема да отидам никаде дека и купаќите не ме собираат (rolll)

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Каде летово на одмор

Post by Happy^_^ » 23 Jun 2014, 14:27

SMESKO wrote:Јас имам одено на море кога бев средно,и тоа ќе се удавев за малце (rolll) нема врска ама многу ми се допадна Будва и морето таму,косата како што ми е виткана таму локни ми се направе,за мерак (pipi)
Оваа година за прв пат со мм сакаме да одиме на море,највероватно тоа ќе го направиме во Албанија со оглед на тоа дека многу го фалат таму морето.Ќе бидиме јас,мм и највероватно девер ми.
И да си прашам незнам дали е паметно да стојам многу на сонце,со оглед на тоа дека сум (t3) прв пат ќе одам на море,па читам дека има искусни мамички кои би ми дале добри совети за како да се чувам дури сум таму.Ве гушкам и да ви кажам дека сум пресреќна што ќе одам на море (joy) (joy) (joy)
http://tvoebebe.com/forum/topic1116.html еве тема за нас (brows)

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Каде летово на одмор

Post by Filigran » 23 Jun 2014, 14:50

Одморот од Саншајн е одмор по наша мерка со мм. И ние многу сакаме да посетуваме различни места. Не мислам дека бебето ќе не смени нешто драстично, и него ќе го научиме како нас да биде (tongue)
Лани бевме во Турција, со кола , сопствена режија. Поминавме скоро низ цела Турција, ни остана само источниот дел, ммногу е голема. Ама супер беше (thumbsup)
Годинава во план ни е Крф, ама Боже здравје, ако успее мм да дојди да направиме еден убав одмор. Ако не догодина, бебуш таман ќе биде за на одморче (joy)

Mau
Домашен член
Домашен член
Мислења: 592
Придружен: 09 Mar 2014, 12:47
Му се допанале: 47 пати
Им се допаднал: 334 пати

Re: Каде летово на одмор

Post by Mau » 23 Jun 2014, 14:55

Јас годинава на одмор во градската болница ( мојот одмор на Бора Бора според возбудата ) (rolll) (rolll) (rolll)

Што вели Филигран, здравје Боже до година со бебушот некаде на моренце dance

Кај и да одите убав помин милички (joy)

Beba1
Член
Член
Мислења: 243
Придружен: 22 Apr 2014, 21:57
Му се допанале: 21 пати
Им се допаднал: 6 пати

Re: Каде летово на одмор

Post by Beba1 » 22 Apr 2015, 11:30

Zdravo na site, ajde malce da zboruvame za odmor, jas letovo bi sakala da odam ili Furka ili Leptokarija dali mozebi nekoj bil i da spodeli isklustvo. Dali ima za setkanje, prodavnocki za soping, plaza .... Thnk

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Каде летово на одмор

Post by aneance » 22 Apr 2015, 13:01

Ние веќе закажавме крај на мај на Тасос ќе одиме со другар на мм и вереницата така маживе сами си се договориле резервирале на 5 дена ќе одиме пред сезона и после на уште еден одмор планираме за Хургада да одиме па ќе видиме кога може август да биде

Одговори

Return to “Патувања, празници, одмори...”