Новогодишни подароци за најмилите

Moderator: Модератори

Одговори
Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Новогодишни подароци за најмилите

Post by Filigran » 24 Dec 2014, 18:46

Што според вас е убав и корисен подарк за вашето бебe / дете?
Мајка ми ме прашува што да му купи, јас немам идеа. Свекрва ми купила нешто како дубак ( а и реков дека не препорачуваат дубак). Е ова било 3 во 1? Незнам , ќе видам кога ќе му го дадат. За алишта баш не сум, зимово дома сме , не дека не требаат ама од крштевката имам и тоа и поголеми.
Ај помош (help)

happiness
Домашен член
Домашен член
Мислења: 746
Придружен: 02 May 2014, 21:37
Му се допанале: 221 пати
Им се допаднал: 269 пати

Re: Новогодишни подароци за најмилите

Post by happiness » 24 Dec 2014, 20:30

nie so mm na S mu kupivme jumper sega sme 3 i pol meseci pa si velam za mesec dena deka ke si go koristam
sveki mu kupi alishta ama mene mi trebaat oti poveketo sto dojdoja so povojnica mi nosea dr raboti
zolvami mu zede mn ubavo rance taman za na prolet koga ke se setkame da ne ja vleckam cela torbica i paticinja startki (rad)
e majkami uste se nemala odluceno ama mislam deka spomna krleshka deka saka od tie za doma so postolje i za vo dvor pokasno sedisteto mu bilo na 3 nivoa
pokloncinja sto mi nosea so povojnica a mi se bendisaa bea 2 kebenca ubavi meki i razlicna golemina se
dobiv mn prakticna podloga za igranje kako tepison e (brows) 2 metra dolga i 1.5 metra siroka sarenka e cela ja ima azbukata zivotni cvekinja i dava nekade muzika znaci ne sviri cela so baterii e mi se cini deka e ja koristime ima folija da ne propusta ladno
dubak dobiv sega ne kojznae kolku ubav ama aren e (laugh1)
ubav pribor za jadenje si dobiv pajnca so vakum da ne mozi da ja turni ima i dupka turvash topla voda i jadenjeto ne se ladi brzo komplet so lajcinja casha i termos i toa ne e losho
ete mozi malku ti pomognav (smile)
i mene ne mi teknuva drugo
a mozis i stolce za hranenje ne e losho

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Новогодишни подароци за најмилите

Post by Filigran » 24 Dec 2014, 20:36

Хепинес, фала , ми помогна. Столче за хранење имаме, ни донесоа. Сега го видов тоа од свекрва ми , мислам дека е џампер. Останува утре да разгледам вчаршија па да одлучам, Ми се допаѓа нишалката или подлогата за играње. (thumbup)

Одговори

Return to “Патувања, празници, одмори...”