Велигден - ХРИСТОВО ВОСКРЕСЕНИЕ

Moderator: Модератори

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Велигден - ХРИСТОВО ВОСКРЕСЕНИЕ

Post by Petra » 05 May 2013, 21:49

Христос ВОСКРЕСНА!
http://s3.postimg.org/nm5hzibvn/578712_ ... 4962_n.jpg

http://s21.postimg.org/u4vmlluzb/935539 ... 7269_n.jpg

Ние сите сме грешни и како такви одвоени од Бога. Бог самиот дојде во тело и ја плати казната за нашиот грев, за да повторно не врати во единство со Себе. Неговата крв ја пролеа да ја плати цената за нашите престапи. Во Него немаше грев и смртта немаше сила да го задржи. И кој поверува со цело срце, побара прошка од Бог и го прими во срцето ќе биде спасен. Како што воскресна Тој, така при Неговото повторно доаѓање ќе воскреснат и оние кои поверувале во Него со цело срце и им биле простени гревоовите.
Зошто ПОД НЕБОТО НЕМА ДАДЕНО НИТУ ЕДНО ДРУГО ИМЕ ПРЕКУ КОЕ МОЖЕМЕ ДА БИДЕМЕ СПАСЕНИ.
Бидете благословени!
Исус навистина воскресна! Исус е жив!

imambebe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1603
Придружен: 30 Apr 2011, 00:18
Му се допанале: 216 пати
Им се допаднал: 588 пати

Re: Велигден - ХРИСТОВО ВОСКРЕСЕНИЕ

Post by imambebe » 05 May 2013, 23:35

Hristos Voskresna! Za mnogu godini.

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2600
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 940 пати
Им се допаднал: 617 пати

Re: Велигден - ХРИСТОВО ВОСКРЕСЕНИЕ

Post by Peperutka » 06 May 2013, 20:54

Христос Воскресна,честит Велигден!

carina
Домашен член
Домашен член
Мислења: 726
Придружен: 20 Jul 2011, 08:21
Location: skopje
Му се допанале: 193 пати
Им се допаднал: 279 пати

Re: Велигден - ХРИСТОВО ВОСКРЕСЕНИЕ

Post by carina » 06 May 2013, 22:44

Навистина Воскресна,честит велигден и од мене

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2600
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 940 пати
Им се допаднал: 617 пати

Re: Велигден - ХРИСТОВО ВОСКРЕСЕНИЕ

Post by Peperutka » 20 Apr 2014, 13:50

Христос Воскресна!
Нека Велигден ви донесе мир,спокој и среќа во срцата!

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Велигден - ХРИСТОВО ВОСКРЕСЕНИЕ

Post by Filigran » 20 Apr 2014, 16:17

За многу години. Христос воскресна!!!
Нека Господ Бог Ви донесе благодет во семејството ,мир и среќа во срцата. Мајка Богородица нека ги благослови нашите утроби ,сите да осетиме како е да се биди мајка!
Се најдобро ,уживајте деновиве (big-hug) (big-hug) (big-hug)

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Велигден - ХРИСТОВО ВОСКРЕСЕНИЕ

Post by Lena_nela » 20 Apr 2014, 16:43

Navistina Voskresna !!!!! Za mnogu godini Veligden!!!!


Where are you going??? Why you are looking for the living among the dead ???

phpBB [video]

mama2
Член
Член
Мислења: 180
Придружен: 17 Dec 2013, 13:39
Location: Битола
Му се допанале: 163 пати
Им се допаднал: 92 пати

Re: Велигден - ХРИСТОВО ВОСКРЕСЕНИЕ

Post by mama2 » 20 Apr 2014, 19:25

Христос Воскресе, за многу години празникот.Нека во секој дом донесе благосостојба, мир и љубов, нека бидат благословени утробите Ваши и во Вашите раце да си држите најмалку по едно (b4) (a2) (bu)

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2600
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 940 пати
Им се допаднал: 617 пати

Re: Велигден - ХРИСТОВО ВОСКРЕСЕНИЕ

Post by Peperutka » 14 Apr 2017, 23:33

Моите шарени јајциња

http://i65.tinypic.com/sfdthx.jpg

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: Велигден - ХРИСТОВО ВОСКРЕСЕНИЕ

Post by Maceto » 16 Apr 2017, 19:33

Христос Воскресе, Вистина Воскресе, многу здравје, среќа и љубов Бог да ви подари, многу бебиња да имаме овде и сите желби да ви се остварат. Удрете со јадење (piggy) (beer) (beer) (grupna-gushka)

Одговори

Return to “Патувања, празници, одмори...”