Роденден,Св.валентин,8-ми Март...

Moderator: Модератори

Одговори
Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 940 пати
Им се допаднал: 618 пати

Роденден,Св.валентин,8-ми Март...

Post by Peperutka » 31 Oct 2010, 19:35

Колку ви обрнуваат и обрнувате внимание? (bu)

Kjara
Модератор
Модератор
Мислења: 439
Придружен: 11 Nov 2009, 17:48
Им се допаднал: 6 пати

Re: Роденден,Св.валентин,8-ми Март...

Post by Kjara » 31 Oct 2010, 20:31

За родендени и 8ми Март многу. Св.Валентин некако ми е мн напумпан, некако со сила создаден.

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Роденден,Св.валентин,8-ми Март...

Post by Debora » 31 Oct 2010, 22:05

Св. Валентин целосно го игнорирам, 8-ми Март и така и така.
Роденедените ми се навистина важни, сакам да посветам внимание и сакам да примам. Ми годи тоа што ги славиме со најблиските роднини и пријатели. (bu)

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 940 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Роденден,Св.валентин,8-ми Март...

Post by Peperutka » 01 Nov 2010, 11:41

По природа сум многу внимателна,така што за било кој роденден или 8 ми Март им купувам подароци на драгите луѓе.Обожавам да купувам подароци и да подарувам! (lovet) За Валентин задолжително му купувам подарок на моето сонце,тоа ми е навика уште кога бевме дечко и девојка (a2)

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Роденден,Св.валентин,8-ми Март...

Post by Lady D » 01 Nov 2010, 21:55

И јас обожавам подароци :) Сакам да подарувам, тоа некако ме исполнува :) 8ми Март,родендени,годишнини,па дури и Валентин го прославуваме со сопругот :)

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Роденден,Св.валентин,8-ми Март...

Post by Petra » 03 Nov 2010, 16:25

Ги сакам родендените. Најмногу затоа што сум се родила и затоа што тогаш добивам најмногу подароци. (sr) Го славам со најблиските, домашните, пријателите. Обрнувам големо внимание на родендените на моите најблиски и на другите околу мене, колеги...
На Св. Валентин не му давам никакво значење, за мене и не постои.
8 ми Март понекогаш знам и да го прескокнам. (smile)

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Роденден,Св.валентин,8-ми Март...

Post by Lady D » 05 Mar 2011, 18:13

Еве се ближи 8ми март и следува разговорот за подароци (laugh1) Мене најискрено најубав подарок ми е цвеќе! Често пати мм ќе ми купи подарок за некоја пригода и плус цвеќе, јас повеќе му се радувам на букетот одколку на другиот подарок (smile)
Валентин како празник од никогаш не сум сакала да го славам, иако наведов погоре дека славиме тоа е секогаш по иницијатива на мм (laugh1) Тој прв ме изненадува, ќе ми купи нешто, ќе ме однесе на вечера... Па оваа година јас му купив еден парфем, до душа после празникот му го дадов де, ама реков дека е за Валентин (laugh1) Никако да го прифатам тој ново-измислен празник (unsure)
А сега за 8ми март што планирате? Јас мислам да купам по еден голем убав букет, најубав подарок за жена ми е тоа, барем на мене (smile) Вие што ќе кажете? (a2)

Hera
Домашен член
Домашен член
Мислења: 736
Придружен: 20 Nov 2010, 23:27
Му се допанале: 89 пати
Им се допаднал: 75 пати

Re: Роденден,Св.валентин,8-ми Март...

Post by Hera » 12 Mar 2011, 21:09

Го славам и го сакам мојот роденден. Тогаш му се радувам на секој што се сетил на мене и што се решил да ме посети тој ден. Сметам дека тој ден го одбележува моето постоње и куќата ми е отворена. Тие што ме познаваат знаат дека тој ден не канам посебно никој, канењето за мене е давање обврска. Јас сакам да ми се јават и да ми кажат знаеме дека имаш торта, доаѓаме и убаво е што навистина моите најблиски тоа го прават и навистина така се чуствуваат.
8 Март не го сакам и не купувам такви подароци што морам да ги бирам со мака и со обврска. Со мајка ми и сестра ми се имаме договорено во март секогаш да си седнеме некаде самите на ручек. Јас ако намислам дека некој заслужил подарок не чекам ваков ден, го купувам без повод.
Св. Валентин па потполно го игнорирам, нема никаква важност за мене.

Одговори

Return to “Патувања, празници, одмори...”