Дали чувате милениче?

Кучиња, мачиња, риби..., совети и се што е поврзано со нашите миленици.

Moderator: Модератори

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Дали чувате милениче?

Post by Petra » 28 Dec 2010, 13:59

Имаме папагалче. (smile) Сега го доби ќерка ми за новогодишен поклон од моите. Интересно е дома со него, си свиркам со папгалчето. (rolll) Веќе се адптира и почна да ни пее. (smile)

Anabanana
Нов член
Нов член
Мислења: 44
Придружен: 30 Mar 2011, 14:12
Им се допаднал: 2 пати

Re: Дали чувате милениче?

Post by Anabanana » 31 Mar 2011, 16:18

Ние имавме во двор шарпланинец. Мнооооооооооооооооооооооооооогу си го сакавме сите. Ама за жал ни го отруја два месеца откако се породив. А баш се радував на денот кога ќе ги видам со Марко заедно како ќе си играат, зошто многу беше внимателен и го разбирав се како човек. После година дена земавме нов шарпанинец, ама не му посветуваше никој доволно внимание па некако ни е подив. Со Марко заедно у двор нема шанси да го пуштам, така да си седи во бокс преку ден дури сме ние низ двор, па приквечер на слобода.

Marina
Домашен член
Домашен член
Мислења: 643
Придружен: 22 Mar 2011, 15:00
Location: Giessen,Germany
Му се допанале: 2 пати
Им се допаднал: 20 пати

Re: Дали чувате милениче?

Post by Marina » 31 Mar 2011, 17:15

mnogu sakam zivotni,imame dve kucinja maremano tuka,tie se vsusnost na svekrvata, ja sega ne smeam mn da igram so niv,golemi se i mi skokaat,strav mi e da ne me udrat po stomakot. a macki posebno sakam,ama mm e epten alergicen i sekogas imavme problemi koga odevme vo makedonija kaj moite,tamu imavme macka i mm dva pati zavrsi na toksikologija,uzas. i otkako doznavme deka sum bremena ja odnesoa kaj baba mi,bidejki, spored alergolozi, treba da se luftira min. 6 meseci (!) pred da moze mm da spie normalno vo kukja kaj sto prethodno imalo macka. a i ne daj boze bebeto da e alergicno,vaka mackata si e vo dvor,si ima drustvo, i ke mozeme konecno da spieme na raat kaj moite sledniot pat koga ke dojdeme (thumbsup)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Дали чувате милениче?

Post by Debora » 15 Apr 2011, 12:59

Мене ми кажаа дека утре ќе се роди моето куче (rolll) Не ми е јасно како толку прецизно се знае кога треба да се породи кучката. (laugh1)
Се надевам дека ќе биде се во ред и дека по 2 месеци ќе напишам тука дека и јас имам куче. (love5)
Сега за сега, читам по интернетов за одгледување на кучињата, прво ме фати страв од тоа колку тешко ќе биде да се чува дома кучето, ама верувам дека ќе се среди се. (jmp)
Инаку во дворот отсекогаш сме чувале куче, ама за дома е поинаку, особено што ова ќе биде релативно голема раса.

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Дали чувате милениче?

Post by Lady D » 15 Apr 2011, 16:11

Супер Дебора (thumbsup) Ќе си имате другар (love5) Каква раса е кученцето?

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Дали чувате милениче?

Post by Debora » 15 Apr 2011, 17:27

Доберман е, ама одма да кажам дека не се лоши (laugh1) , луѓето имаат предрасуди.
Кучињата се лоши ако се малтретираат, моето ќе биде душиче (love5) , а бидејки ми е жал да му ги исечат ушите и ќе личи на загарче. (rolll)

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Дали чувате милениче?

Post by Lady D » 15 Apr 2011, 21:05

Леле не ти е страв? (laugh1) Ама верувам дека ќе биде мирно и паметно кученце, имајќи предвид дека ти ќе го воспитуваш (a2)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Дали чувате милениче?

Post by Debora » 15 Apr 2011, 21:40

Да, и јас сум убедена дека ќе биде така. (a2)
Ќе биде стабилно и паметно куче - каков што треба да биде еден доберман. (love5)

detelina
Член
Член
Мислења: 239
Придружен: 03 Dec 2010, 02:09
Му се допанале: 2 пати
Им се допаднал: 11 пати

Re: Дали чувате милениче?

Post by detelina » 16 Apr 2011, 00:05

jas cuvam dve kucinja i toa doma.Od rasata pinc.mozam da kazam deka na pocetokot imavme mali problemi so ednoto posto go zemav mnogu malo samo 2mes.i doprva se ucevme.sega se skoro godina kaj mene i se e ok.mnogu se zlatni i pravi srcinja.kaj mene dojdoa po cista slucajnost mi gi ostavija na cuvanje poradi odmor i jas tolku se privrzav za niv i ne ,im gi vrativ (rolll) (rolll) koj cuva milenice doma svaka kakvo e custvoto koga ke se privrzes za nego

Matea27
Домашен член
Домашен член
Мислења: 867
Придружен: 02 Feb 2011, 11:15
Му се допанале: 151 пати
Им се допаднал: 47 пати

Re: Дали чувате милениче?

Post by Matea27 » 16 Apr 2011, 15:41

многу сакам животни од мала сум со нив,сега откако се омажив имам куче пекинезер и две зајчиња...многу се слатки,ама надвор ги чувам,свекрва ми не сака животни дома...а кога бев дома кај мајка ми имав исто едно куче пекинезер и го чувавме дома,многу се мили...а од порано имав хрчаци,папагали,многу мачки...сакам мачиња ама кучето што го имам си игра со него и земав едно маче и го гризна на рбетот и умре,после земав уште едни ама пак тоа некој ми го украде или самото избега....не знам....поз

Одговори

Return to “Миленици”