Анкета: Домашни миленици

Кучиња, мачиња, риби..., совети и се што е поврзано со нашите миленици.

Moderator: Модератори

Каков миленик чувате?

Мачка
2
13%
Куче
8
50%
Риби
1
6%
Морско прасе
0
No votes
Друго
2
13%
Во моментов немам, а сакам да имам
3
19%
Не сакам домашен миленик
0
No votes
 
Total votes: 16

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Анкета: Домашни миленици

Post by Debora » 17 Apr 2013, 20:52

Ајде да видиме кој што чува и дали чува миленик?
Некако ми се гледа како на форумов да има доста љубителки на животни. (rad)

macica
Нов член
Нов член
Мислења: 76
Придружен: 04 Apr 2013, 21:30
Му се допанале: 8 пати
Им се допаднал: 58 пати

Re: Анкета: Дали имате домашен миленик?

Post by macica » 17 Apr 2013, 20:58

Jas mislam deka ke bidam najsrekjna ako me zatvorat vo prostorija so zivotni... lele cel zivot bi ziveela so niv :grin:

ilovebabies
Домашен член
Домашен член
Мислења: 597
Придружен: 05 Apr 2012, 23:53
Му се допанале: 159 пати
Им се допаднал: 194 пати

Re: Анкета: Дали имате домашен миленик?

Post by ilovebabies » 17 Apr 2013, 21:07

Se slozuvam i so Debora i so macica, i jas kako tebe razmisluvam bi bila najsrekna so zivotni (thumbsup) Inaku cuvav zajacina, premnogu slatki bea, za zal nemam nikakvo milenice momentalno (osven mm :)) Ama kako sto spomenav prva prilika i kupuvam labrador, gi sakam zatoa sto se mnogu familijarni kucinja , mirni i samo za guskanje :)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Анкета: Дали имате домашен миленик?

Post by Debora » 17 Apr 2013, 21:11

Ја изменив анкетава, за да има и опција Немам, ама сакам. (thumbsup) Само што сега Мачица мислам дека одново треба да гласа :ymblushing: , кога ја изменив опцијата... се поништија и гласовите... SORRY :ymblushing:

macica
Нов член
Нов член
Мислења: 76
Придружен: 04 Apr 2013, 21:30
Му се допанале: 8 пати
Им се допаднал: 58 пати

Re: Анкета: Домашни миленици

Post by macica » 18 Apr 2013, 07:37

:)ne mi se pokazuva za glasanje pak Inace moram da kazam deka sega koga bi birala, bi izbrala vdomuvanje na baezdomno kucence bidejki ke spasam zivot koj ke go pomine na ulica. A i tie sakaat isto kako i nasite rasni , duri i povekje ke te pocituva zosto si go spasil.
http://anima-mundi.org.mk/index.php?opt ... Itemid=353
(smile)

NadicaG

Re: Анкета: Домашни миленици

Post by NadicaG » 18 Apr 2013, 09:29

devojki jas imam dve majmuni,taka gi vikam mojte dva CRT(crn ruski terier) i mozam da vi kazam deka se ogromen blagolsov od Bog,sekoj koj saka da zemi a ne zema mnogu mnogu gresi,mnogu poveke ke ve naucat oni,otkolku vie sto mozete niv da im dadete......jas stvarno go SLAVAM BOG ZA MOJTE KUCINJA.....ti blagodaram Gospode za niv (love5)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Анкета: Домашни миленици

Post by Debora » 18 Apr 2013, 10:50

Мачица сега кога ја отвораш темава нели се гледаат коцкички пред изборот, кои можеш да ги штиклираш?
Инаку за вдомување бездомно куче и јас мислам дека е многу благородно и мило ми што така размислуваш... јас цел живот прибирав од улица кучиња и мачки. Квини ми е прво купено куче, ама и за неа воопшто не се каам, како што кажа Надица, Божји дар се. (lovet) (bu)

macica
Нов член
Нов член
Мислења: 76
Придружен: 04 Apr 2013, 21:30
Му се допанале: 8 пати
Им се допаднал: 58 пати

Re: Анкета: Домашни миленици

Post by macica » 18 Apr 2013, 11:03

sabajleto nemozev, sega mozam:) gotovo zaokruziv
Inaku i jas ne se kaam za mojot Leon, najubavoto nesto vo zivotot sto mi se slucilo e on
Ama dokolku mi se ukaze moznost za drugo kuce, bez dvoumenje bi si zela dzeki (rolll)

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Анкета: Домашни миленици

Post by Happy^_^ » 18 Apr 2013, 12:10

Кога живеевме во куќа чував баш се, 6 мачиња, 2 куиња, зајче, желка.. Но потоа се преселивме во стан и сега сум само со едно куче. Дај Боже еден ден да живеам пак во куќа и да и јас тогаш ќе си вдомам кученце. (rad) (rad) (rad)

ladybeetle
Нов член
Нов член
Мислења: 17
Придружен: 04 Aug 2013, 01:17
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 18 пати

Re: Анкета: Домашни миленици

Post by ladybeetle » 06 Sep 2013, 00:57

Dodeka bev devojka cuvav macki a otkako se omaziv imam svekrva koja nesaka zivotni pa cuvav ripki i hrckovci

Одговори

Return to “Миленици”