DIY (Направи сам - миленичиња)

Кучиња, мачиња, риби..., совети и се што е поврзано со нашите миленици.

Moderator: Модератори

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: DIY (Направи сам - миленичиња)

Post by Debora » 05 Jun 2013, 16:30

Со вода од коски сладоледот ќе биде уште поубав. (drool)
А имаш ли поголема слика од станот на Бајче и Коле? Не замислував дека оваков дворец сте направиле. dance (rad) Се восхитувам на вашата љубов кон животните и на разноликоста. (lovet)
Ние порано си имавме петлиња (сестра ми ги купи кога беше 6-7 години, мали жолти пиленца, колку тупаница) и си пораснаа. Едниот ни го снема од двор кога имаше 5-6 год., а другиот си поживеа уште некоја година. (smile)

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Re: DIY (Направи сам - миленичиња)

Post by Bobe » 05 Jun 2013, 16:41

Nemam mila Debora ama utre ke sredam toa ako bide soncevo ke fatam od poveke agli (laugh1) (laugh1) (laugh1) ,jas ni vo najubaviot ni najlosiot son ne sum videla deka eden den ke cuvame pajcinja a ne pa petelce ,mi e zal da gi odvoime nema sansi epten se sakaat(rolll) (rolll) (rolll) ,vo kuka sme pa imame moznost,palatava (laugh1) e pozadi taka da ne smeta nesto posebno a I na niv ke im bide pokomotno plus racuname na bajce parot ke bide taman (laugh1) (laugh1) (laugh1)

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Re: DIY (Направи сам - миленичиња)

Post by Bobe » 05 Jun 2013, 16:44

Okolu pajcinjata procackav googleto imam info ama petelcevo ne znam,ako imate nekoj sovet kazuvajte,nekoi kapki vo voda I tolku bese e sega nekoj prasok ni rekoa ke vidime(za voski (laugh1) (laugh1) (laugh1) ),mnogu e nemirno sekade se buta pravo sefce e (laugh1) (laugh1) (laugh1) ,samo sto go gledam niz dvor se gazam od smeenje,zivi smeski e (laugh1) (laugh1) (laugh1) (rolll) (rolll) (rolll)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: DIY (Направи сам - миленичиња)

Post by Debora » 14 Jun 2013, 18:25

Ова е едноставна играчка за кучиња што лудуваат по топки (како некое што го имам дома (tongue) ) После ќе побарам некоја мајца.

http://s22.postimg.org/bj2c1r9gx/IMG_2469_2.jpg
http://www.ammothedachshund.com/2011/10 ... -dog-toys/

Слично на овие што можат да се купат, ама мене не ми се нарачува веќе играчки што траат неколку минути. (tap) А со 2 топки ќе се направи дома нешто слично. (smile)

http://s23.postimg.org/624xc36sb/Kong_Wubba.jpg

Одговори

Return to “Миленици”