DIY (Направи сам - миленичиња)

Кучиња, мачиња, риби..., совети и се што е поврзано со нашите миленици.

Moderator: Модератори

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

DIY (Направи сам - миленичиња)

Post by Bobe » 01 Jun 2013, 23:11

Bidejki temive okolu milenicinjata ni se malku eve mal prilog od mene,idejata mi e ukradena od pinterest.....dokolku imate stari pernici ili gi menuvate kako vo mojot slucaj povelete edna dobra super eftina idea kako da napravite krevetce za vaseto milenice,bidejki nie cesto menuvame pernicinja taka da gi sostavuvam so materijal koj mi odgovara(za da moze da se ispere vo masina)ili vo slucaj ako ne se pere ja frlame pa menuvame so drugo nesto (rolll) (rolll) (rolll)
Se sto vi e potrebno e nekoja bluza ili materijal,pernica i normalno vaseto milenice (smile)
Vo slucajov go nemam slikano naseto krevetce no eve za sto stanuva zbor
http://s13.postimg.org/jtqoeex47/1a395f ... 4b16b1.jpg

Crnokosaa
Домашен член
Домашен член
Мислења: 572
Придружен: 11 Nov 2012, 22:16
Му се допанале: 102 пати
Им се допаднал: 236 пати

Re: DIY (Направи сам - миленичиња)

Post by Crnokosaa » 02 Jun 2013, 00:46

Lelee kolku e ubavoo.. odlicna idea (love5)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: DIY (Направи сам - миленичиња)

Post by Debora » 02 Jun 2013, 11:45

Бобе фала ти за идејата и темава. (rad) Ќе се множат постовите сигурно. (lovet)
Ме натера да направам акаунт на Pininterest. (laugh1) Барав играчки, оти тие ни се слаба страна, траат по неколку минути. (scared)
И го најдов ова толку едноставно, се сечат 3 ленти со дебелина од они викаат 11 см за средно големо куче, јас ги исеков дупло пошироки и ми беа кратки па испадна модифицирана верзија. (laugh1) Се плетат во плетенка, на краевите се заврзува во јазол и делот што виси се сече на ленти.


http://s24.postimg.org/i1ryhk1rp/pint.jpg

Моделот одвај го сликав, цело време беше во движење. Уште додека го правев некако позна дека е за неа. (w1) За неколку минути направена играчка, за без пари, а со толку радост за кучето. (rad)


http://s24.postimg.org/3wzxkywvp/DSC01411.jpg

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Re: DIY (Направи сам - миленичиња)

Post by Bobe » 02 Jun 2013, 20:00

Ej super ideja i igrackava,kaj nas se popopularni topcinjata (rolll) (rolll) (rolll) .......pinterest e majka za mnogu raboti (smile) (smile)
Pogledot na Queen kazuva se (rad) (rad) (rad)

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: DIY (Направи сам - миленичиња)

Post by Happy^_^ » 03 Jun 2013, 14:36

А какви се овие ленти? Рино ми седи во скут и гледа во лап топот и кога ја виде Квин почна да и лае хаха Сега и јас ќе си отворам акаунт таму и се надевам ќе бидам поактивна и во овој подфорум dance dance а слика од Рино ќе ставам здравје после свадбата да го видите како ќе биде дотеран (со лептир машна) (rad) (jmp) (jmp) (jmp)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: DIY (Направи сам - миленичиња)

Post by Debora » 03 Jun 2013, 14:50

Хепи тие ленти се исечени од мајца или нешто друго што не ти треба. Јас исеков една мајца, едни пижами и едно шалче земав и направив 2 играчки (втората е од повеќе потанки плетенки). (tongue)
А Рино ја позна Квини а? или и ја бендиса играчката... (rolll)

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Re: DIY (Направи сам - миленичиња)

Post by Bobe » 03 Jun 2013, 23:22

Rino so leptir masna a (rolll) (rolll) (rolll) da ne go bendisa moja Keksi (love5) (love5) (love5).......
Qeen e zafatena zenska so novata igracka,koja radost dusickiii (rad) (rad) (rad)
Denes mm se zaangazira neli spomnav deka sakam pajcinja a i mi veti za letovo,pa mi napravi kukicka utre ke stavam fotki...taman e za napravi sam od paleti ideata se znae od kade e zemena :ymblushing: (laugh1) ....i na nas pajceto ni stigna... (w1) (ama ne znaeme dali e decko ili devojka,uste e malo,i toa vo paket so edno petelce) (ner) ....mm bil na kafe kaj baba mu(majka mi (ner) )i nekoja si komsika kupila pajce i petle malo za vnucinjata arno ama zenata ne mozela vo stan na balkon da gi cuva i prljale a i pajceto si saka voda mnogu)i mm vika epa jas sakam za zena mi da kupam,zemi gi mu rekla i mojov gi zemal,aj pajceto ama petleto (confus) (confus) (confus) a ne mozeme da gi odvoime mnogu se in love (love5) zaedno porasnati ,ama na pajceto par sigurno ke treba da mu zememe (rad) (rad) (rad) denes bese shooooooowwwwww vo dvor (w1) (w1) (w1)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: DIY (Направи сам - миленичиња)

Post by Debora » 04 Jun 2013, 21:22

Јас со душа ги чекам сликите. (rad) (lovet) (love5)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: DIY (Направи сам - миленичиња)

Post by Debora » 05 Jun 2013, 11:43

Ова уште од порано го имав видено, за разладување на кучињата во лето... или кучешки сладолед, ама само за во двор. (rolll) Се полни сад со мевца, играчки ... зависи што сака кучето и вода и се замрзнува.


http://s17.postimg.org/fpwtxt91r/summer ... s_froz.jpg

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Re: DIY (Направи сам - миленичиња)

Post by Bobe » 05 Jun 2013, 16:22

auuuu lepota,biskcvitcinja ne doaga vo obzir pretpostavuvam zatoa sto ke se raskaskaat nekako posle (confus) ama nema vrska ke sredime so nekoja igracka,pa I da nema dovolno e da se razladat,mislam deka I voda od vareni koski ili supa kokosja bi bilo super idea(I vnatre koskicki)ke bide (drool) (drool) (drool) lizgavo po dvor (w1) (w1) ,eve ja kukickata za Bajce(taka si go krstiv deka mi e kako od bajkite I Kole mm go krsti petelceto)vrnezlivo bese denes tuka pa taka da pokrieno e so najlon,inaku ova nekade cini okolu 700den se na se izraboteno od paleti :ymblushing: :ymblushing: :ymblushing:
http://s24.postimg.org/xoicfqhb9/S1450003.jpg

Одговори

Return to “Миленици”