Се подаруваат кученца

Кучиња, мачиња, риби..., совети и се што е поврзано со нашите миленици.

Moderator: Модератори

Одговори
NadicaG

Се подаруваат кученца

Post by NadicaG » 03 Jun 2014, 20:42

(bu) (bu) (bu)

се подаруваат кученца ,од мајка средно азиски овчар или азијатка и татко селски овчар со средна големина
УСЛОВ ....само доаѓа во предвид домови кој се полни со топлина и љубов за нив
родени се на 1 јуни ,од 15 јули веќе можат да одат во своте нови семејства (smile)

Crnokosaa
Домашен член
Домашен член
Мислења: 572
Придружен: 11 Nov 2012, 22:16
Му се допанале: 102 пати
Им се допаднал: 236 пати

Re: Се подаруваат кученца

Post by Crnokosaa » 03 Jun 2014, 22:03

Mozi nekoja slika da stavis da vidam ? Jas sakam kuce za kaj moite baraat ama nekoe pomalo sho ne rasti mnogu. :)

NadicaG

Re: Се подаруваат кученца

Post by NadicaG » 05 Jun 2014, 10:50

црнокоса мајката е висока,но таткото не понизок многу,така да средна големина би биле кученцата.Како успеваат да се спарат така стварно ми е чудно,но се погодиле некако (smile)
ќе ставам слики,но сега се уште слепи,имаат само 5 дена (smile)

NadicaG

Re: Се подаруваат кученца

Post by NadicaG » 07 Jun 2014, 13:10

еве ги кученцата ,прекрасни убавци и убавици
таткото е дупло помал од мајката ,така нека не ве плаши големината на мајката (w1)

https://www.facebook.com/Fauna.Centar.S ... =1&theater

NadicaG

Re: Се подаруваат кученца

Post by NadicaG » 08 Jun 2014, 20:01

kako pominuva vremeto mnogu gi zasakuvam,site 12 imaat svoja posebnost uste od mali,pocnuvam da gi razlikuvam ne samo nadvoresno,tuku i vnatresno.Najteskiot del sega doaga,vdomuvanjeto....se molam za site niv,zasluzuvaat dobri semejstva...no mnogu tesko ke bide razdeluvanjeto (cry1)

NadicaG

Re: Се подаруваат кученца

Post by NadicaG » 28 Jun 2014, 17:35

девојки само да ве потсетам,ако некој сака убаво кученце (smile) (smile) (smile)
црнокоса има две женки што ќе бидат малечки ,многу се помали од другите и поситна граба,ако сакаш за твојте родители кажи

NadicaG

Re: Се подаруваат кученца

Post by NadicaG » 29 Jun 2014, 22:20

https://www.facebook.com/#!/photo.php?f ... =1&theater

eve gi mojte prekrasni kucenca....samo uste dve devojki ostanaa :)
o da mozev site ke gi zadrzev (sad1)

Одговори

Return to “Миленици”