Мудри совети околку грижа за Мачка)))

Кучиња, мачиња, риби..., совети и се што е поврзано со нашите миленици.

Moderator: Модератори

Одговори
Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Мудри совети околку грижа за Мачка)))

Post by Bobe » 25 Aug 2014, 21:12

Искрено темава се мислев дали да биде “поверување на друго лице-миленик“,“грижа додека сме отсутни“ и разно разни имиња ми дојдоа во глава (ner) ,ако не е соодветен насловот ок нека се смени Деборче (thumbsup) (big-hug) ....вака си мислев да опфатиме повеке теми да не биде една,една :ymblushing:
Мојот проблем кој е? И ми треба совет најтопло ве замолувам доколку некој имал слично искуство или знае како правилно се постапува....бидејки јас врска си немам и ова ми е втор пат во живот да се грижам за Мачка т.с.Мачор (love5)
Мој Томасино-Томче е голем љубовџија (love5) ....кога го земавме малечко еден период кратко траеше беше згрижен со нас,во стан.....за негова срека а и наша....не порасна многу и се префрли во кука,место на живеење,поточно надвор од кука,двор (smile) ....и со сила да го ставаме внатре он не сака,сака надвор а и поубав видик има,може некоја фуфица ке помине (lovet) па заминува па се врака после два дена (laugh1) ...кога се врака ако е гладен се качува на прозор и буквално збори,моли за јадење.... штом го слушам,јас како негова вработена нели,хотелот работи и кујната 24 саата,што вика мм (fr) ....веднаш станувам и му давам да јаде.....
е сега ке бидеме отсутни една недела скоро,купив конзевички за него,и друг вид мали оброци,другарката ја замолив не може секој ден а и не знаеме дали он ке биде дома,да му остава јадење,и онака ке ги храни рибите.....иако постои голема вероватност да комшискиот мачор среди тоа,нон-стоп се караат....искрено не знам дали правилно постапувам,дури на комшијата му реков замолив ако го види барем лебче да му фрли,мада господинот Томе не јаде леб (ner)
да го однесам во стан или затворена просторија тоа би било катастрофа за него (cry1) ништо чудно и да кидне (cry1)
не сакам да ме јаде грижа на совест,дали ке види дека не нема па би заминал (cry1) (cry1) (cry1)
некој совет или мислење ве молам
http://s29.postimg.org/ed049l8zb/S1690035.jpg
п.с вратен од лудување после 2-3,гладен,нечист и уморен (dve) (love5)

Ninushka
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1095
Придружен: 17 Sep 2013, 17:00
Му се допанале: 988 пати
Им се допаднал: 697 пати

Re: Мудри совети околку грижа за Мачка)))

Post by Ninushka » 25 Aug 2014, 21:29

Срц овде има хотели за миленичиња баш за вакви случаи. Таму воопшто нема да биде нит депресивен нит гладен. Побарај може по ординациите чуваат да им го оставиш на одреден период. А околу нејадење леб-ако е прегладнет и грчка салата ке јаде веруј (brows) акодобро приметувам твој Томе е многу појак од мојата мачка, понезависен. Мислам дека ке биде се во ред. Уствари сигурна сум. А мачка не бега од дома ОСВЕН ако донесеш друго милениче ЗНАЕЈКИ дека е љубоморен на тоа. Вака сигурно не ти бега. (a2)

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Re: Мудри совети околку грижа за Мачка)))

Post by Bobe » 25 Aug 2014, 23:01

Фала на брзиот одговор Нинуш (big-hug)
за хотел не се ни размислувам,бидејки ако беше за така ке одеше во пакет со Кекса и Пако кај баба им (paw) они таму ке одат на одмор 7 дена (rolll) .....со 5 звездици е-хотелот (rolll) нон-стоп месо,бањање,галење,чешлање,легачење по кревети заедно спијат сите,со баба им на спална (laugh1) ......ама и мајка ми вика кај нема шанси да издржи,како да се изразам цвили,плаче....не сака затворен простор,само бара дупка да (sonic)
за независен е независен,мислам кога сака,според мм јас го лигавам ептен (fr)
мене само ми беше да не мисли дека сме го напуштиле,тоа е,па да избега (sad1)
не малку,многууу ме смири,фала (thumbsup) (big-hug)

Ninushka
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1095
Придружен: 17 Sep 2013, 17:00
Му се допанале: 988 пати
Им се допаднал: 697 пати

Re: Мудри совети околку грижа за Мачка)))

Post by Ninushka » 26 Aug 2014, 08:35

мислиш таков независен мачор кој само глеа да му ја збрише ке ти кидне???? (rolll) душе, тој е ко пубертетлиине значи. едвај чека да ги испрати неговите на одмор за да прај журки дома. со таа разлика што овој едвај чека да шета на раат без да го размазуваш (laugh1) се ке биде ок мила, не е Томче твој зависник од човечки фактор, види го кој фраер е (laugh1) (big-hug)

Одговори

Return to “Миленици”