Како се снаоѓате со бебе - дете и домашно милениче

Кучиња, мачиња, риби..., совети и се што е поврзано со нашите миленици.

Moderator: Модератори

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Како се снаоѓате со бебе - дете и домашно милениче

Post by Happy^_^ » 10 Feb 2014, 20:19

Леле љубов. Мене сите ми викаат ќе видиш кога ќе дојде бебе, Ристо ќе го оставиш... Бре луди луѓе па јас не ни помислувам на тоа, коса ми се крева кога го слушам тоа. Може повеќе ќе чистам и моите и мм ќе го шетаат од почеток ама дека моето дете ќе расте без него може да сонуваат :))

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Re: Како се снаоѓате со бебе - дете и домашно милениче

Post by Bobe » 11 Feb 2014, 23:08

Happy^_^ wrote:Леле љубов. Мене сите ми викаат ќе видиш кога ќе дојде бебе, Ристо ќе го оставиш... Бре луди луѓе па јас не ни помислувам на тоа, коса ми се крева кога го слушам тоа. Може повеќе ќе чистам и моите и мм ќе го шетаат од почеток ама дека моето дете ќе расте без него може да сонуваат :))
еве уште еден доказ зошто ние сме ептен другарчиња (love5)
па кој став бре,која одлучност како си ме изнасмеала во доцни часови алал нека ти е како јас да го пишував постот (thumbsup) (w1)
Може повеќе ќе чистам и моите и мм ќе го шетаат од почеток ама дека моето дете ќе расте без него може да сонуваат (thumbsup) (laugh1)
така е другарче само напред :)) ,и јас уште сега имам направено програм кој за кого ке се грижи зошто членовите се над 10....и тоа не го бројам и домашниот аквариум сите ке имаат по дневен ред,што-како (cl) :grin:
те гушкааааамммм силноооо (a2)

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Како се снаоѓате со бебе - дете и домашно милениче

Post by Happy^_^ » 01 Jun 2014, 10:36

Дали некој има искуство со ова?
Сеуште сметам дека нема да се разделам со Р но да слушнам искуства? Ветеринарот ми рече барем првите 40 дена бидејки Р има влакна многу ама нели е поарно да го ишишам? :) Иако нема проблем да седи кај моите навикнат е но јас имам проблем не можам без него :)

Одговори

Return to “Миленици”