Слики од нашите миленици

Кучиња, мачиња, риби..., совети и се што е поврзано со нашите миленици.

Moderator: Модератори

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Слики од нашите миленици

Post by aneance » 20 Mar 2015, 13:04

Happiness јас до сега само пекинезерот што го имаме кај мајка ми старо е 5год и кане корсото не сум имала друго куче и не сум осетила како е да го изгубиш , а јас како што сум жалостлива незнам како ќе го поднесам
Еднаш кога се вративме од град касно беше а Бруно не го наранивме пред да идеме и кога дојдовме го викаме го нема нигде срце ми застана и кога сабајлето дошол а он бил на вечера кај свекрва ми (smile) , ми падна канен од срце
Од летово кога бевме на одмор се исплашил дека сме го оставиле и кај свекрва ми бил цело време и сега ако не нема и одма иде кај нив

happiness
Домашен член
Домашен член
Мислења: 746
Придружен: 02 May 2014, 21:37
Му се допанале: 221 пати
Им се допаднал: 269 пати

Re: Слики од нашите миленици

Post by happiness » 20 Mar 2015, 13:41


aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Слики од нашите миленици

Post by aneance » 20 Mar 2015, 13:44

Многу е убав како Бруно црн како ноќ (laugh1)
Навечер нема да го видиш, Бруно малце има бело кај вратот ама пак не се гледа само сиџирчето му свети (smile)

happiness
Домашен член
Домашен член
Мислења: 746
Придружен: 02 May 2014, 21:37
Му се допанале: 221 пати
Им се допаднал: 269 пати

Re: Слики од нашите миленици

Post by happiness » 20 Mar 2015, 14:57

aneance bash kako nok (rolll)
nasheto remce e crveno ama oti sme so dolgo vlakno i toa odvaj se gleda (laugh1)

happiness
Домашен член
Домашен член
Мислења: 746
Придружен: 02 May 2014, 21:37
Му се допанале: 221 пати
Им се допаднал: 269 пати

Re: Слики од нашите миленици

Post by happiness » 20 Mar 2015, 22:05

Mnooogu e teshko da se izgubi milenik kako sto sum placela za vtoroto kucence ne s placela za drugo... (cry1)
Bar posle zenkata ostana edno da go galam i da se tesham a posle prazni race (cry1)
Me tesheshe svekormi pred site lipav ne mozev da se vozdrzam (sad1)
Posle mu ja dadov najgolemata ljubov na ova palavkoto i se tek na vreme pomina tagata a spomenite mi se ubavi i seushte gi sakam i dvete mi se vo srceto (love5)

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Слики од нашите миленици

Post by aneance » 09 May 2015, 21:51

Еве ги моето кане корсо и пекинезерот на мајка ми пред свадба кога китевме дома, па на најмалата сестра и текна и кутрињата да ги накити (smile)

http://s30.postimg.org/hjerx1wmp/IMG_20 ... 094842.jpg

http://s10.postimg.org/6rtuat1zd/IMG_20 ... 094822.jpg


http://s10.postimg.org/4d1yqdlqh/IMG_20 ... 094758.jpg

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Слики од нашите миленици

Post by Debora » 23 Sep 2015, 21:43

Од летово, во убави прошетки. (love5) Палтото за ладење испадна супер заштита од сонцето, оти црнушата лесно се загрева иако одевме многу рано.

http://i61.tinypic.com/2nrhpqg.jpg

Другарки. (racinja) Принцез нема гајле од сонцето. (smile)

http://i62.tinypic.com/dey053.jpg

Одговори

Return to “Миленици”