Слики од нашите миленици

Кучиња, мачиња, риби..., совети и се што е поврзано со нашите миленици.

Moderator: Модератори

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Re: Слики од нашите миленици

Post by Bobe » 05 Jul 2014, 22:48

http://s28.postimg.org/n2d9isbq5/S1880001.jpg

http://s14.postimg.org/xmnaiqh8x/S1880005.jpg

http://s28.postimg.org/maaljl7j1/S1880010.jpg

http://s27.postimg.org/6xeyddrw3/S1880015.jpg
Еве ги зајчињата касно сликав,за некој ден подобри фотки ако не смета (thumbsup)
сивкото е дечко,трчка,ужива има доволно простор,има негова привремена кукичка,плус он комотно си копа кај стигне,па ние затвораме дупките,се галиме,јадеме од рака,бараме лебче (love5) (иако има еден куп храна специјална купечка)а малечкото уште не знаеме,е сега малото е во кафезче привремено,навечер и насбајле бидејки само што го донесовме Сивото Тарзан ја спасува Џејн по се изгледа(laugh1) сакаше одма акција (dve) па мора да го заштитиме,го пуштаме надвор ама само ние кога сме таму,да не бидне бељата дека мало е,не го испуштаме од вид ни на 2 мин (laugh1) .....а дечкото располага со цел двор е негов,мислам на оној дел нивни(цвекињата и предниот дел на дворот се МОИ) (laugh1)

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Слики од нашите миленици

Post by Filigran » 05 Jul 2014, 22:59

Bobe, мноооогу се слатки. Ме изнасмеа со приказната за (dve)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Слики од нашите миленици

Post by Debora » 07 Jul 2014, 11:54

Бобе многу се слаткиииии. (lovet)
Голем љубовџија имате, ама нели зајците и во поговорки се спомнуваат... (laugh1)

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Re: Слики од нашите миленици

Post by Bobe » 07 Jul 2014, 22:25

Да да поговорки има еден куп....како зајче е брзо....или....понатаму :ymblushing: :ymblushing: :ymblushing: =))
не смееме да оставиме да се размножат многу (dve) зошто маф ке ни биде работата,ако малово испадне мома.....ке треба првиот спрат да го отстапам културно (laugh1)
така еден наш другар абе рече на мм отидов само да земам кафе2 мин беа тоа (laugh1) еве втора тура уште 5 извади (love5)

ripcence
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1127
Придружен: 03 Aug 2013, 02:50
Location: Скопје
Му се допанале: 1340 пати
Им се допаднал: 892 пати

Re: Слики од нашите миленици

Post by ripcence » 25 Jul 2014, 01:32

После 7години верно дружење Мики умре (sad1) , додека бевме на одмор го оставивме на чување кај девер ми, три дена се тресел и потоа го нашле умрено (sad1) Се мислевме дали да и кажеме на М (нејзин беше) и решивме дека подобро е да и кажеме таму, беше тажна и секој ден го спомнуваше.
Кога се вративме чиче и нине купиле нов Мики (smile)

http://s29.postimg.org/z334b5zpj/105346 ... 5568_n.jpg
Ова е младо папагалче и доста питомо, доаѓа на рака сам и сака да се гали (smile) Цело време М е со него и само ги споменува разликите од едниот и другиот, го сака ама уште и недостасува (како и на сите нас) стариот Мики.

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Re: Слики од нашите миленици

Post by Bobe » 26 Jul 2014, 11:07

Рипчеее (cry1) за Мики и М (sad1)
Добредојде на новиот Мики,ннабрзо да ја надополни празнината и да имаат прекрасно другарство (love5)
R.I.P za Miki,verno drugarce (cry1)

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Слики од нашите миленици

Post by aneance » 25 Nov 2014, 15:24

Jas imam cane corso mnogu pamerni kucinja
Mnogu sum citala za niv i ne zgresivme so izborot
Inaku soprugot sakase da zememe azijat ama citav deka se agresivni i ne se za so deca
Dodeka cane corso dokolku od malo se socijalizira ke nema nikakov problem iako na izgled izgledaat strasni do sega sme nemale nikakov problem
Od se srce vi preporacuvam da cuvate cane corso
Nie go imame godina dena i vo plan sme za nekolku meseci da zememe zenka

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Слики од нашите миленици

Post by aneance » 25 Nov 2014, 15:27

Eve go BRUNO inaku star 1god i 3meseci

http://s16.postimg.org/8el7fyv4l/IMG_20 ... 031917.jpg

Narnija
Нов член
Нов член
Мислења: 32
Придружен: 17 Nov 2014, 11:31
Му се допанале: 11 пати
Им се допаднал: 6 пати

Re: Слики од нашите миленици

Post by Narnija » 25 Nov 2014, 17:00

ваууууууу (w1) (w1) (w1) (w1)
бруно изгледа прекрасно
и јас сум љубител на големи и силни кучиња,имам два руски териери,ќе ги постирам кога ќе научам да ставам слики (smile) ,ги чувам во стан (smile)
имам азијатка женка нејзе ја најдов оставена да умри,беше само коски душичка (sad1) ,но сега е супер (joy) , и чувам нејзин син ,што си го зачував од неа кој е посебна прекрасна приказна (love5) и имам женка која треба да ја дадам оваа недела,а со која многу се поврзав исто така (cry1)
азијатката само покажува агресија кон кучиња ,не кон деца и луѓе,но мислам дека таму кај што била предходно ја бореле или барем ја тренирале за тоа (tumbdown) (tumbdown) (tumbdown)
и воопшто да не се двоумиш за второ куче ,јас исто прво го земав мажјакот ,но толку се водушевив од расата (руски териер) особено за во стан,што после 3 месеци му земав и женка за да си бидат друштво (lovet) и стварно премногу ми го збогатија животот ,сите комплет :grin:

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Слики од нашите миленици

Post by aneance » 25 Nov 2014, 18:24

Sega gledav sliki od ruski terier i mi izgledaat mnogu golemi a plus dve vo eden stan (thumbsup) neznam kako se spravuvas so vlakna nemam citano za ovaa rasa ama ubavi se
Jas dodeka bev kaj majka mi cuvavme pekinezer vnatre i mn vlakna samo vikase po nas pa posle na tarasa go cuvavme
Ama bez razlika na se ti ja crpat negativnata energija i jas isto od mala gi obozavam zivotnite duri imam sliki kako od moe sise sum im davala mleko (laugh1)

Одговори

Return to “Миленици”