Кое е вашето хоби?

Moderator: Модератори

Ninushka
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1095
Придружен: 17 Sep 2013, 17:00
Му се допанале: 988 пати
Им се допаднал: 697 пати

Re: Кое е вашето хоби?

Post by Ninushka » 27 Aug 2014, 23:40

well done my dear !!!! well done!!! (lovet) (lovet) (lovet) (big-hug)

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Кое е вашето хоби?

Post by Petra » 28 Aug 2014, 12:42

Филигран, браво! (con) (con) (con) Прекрасно, преубаво направено. (lovet) (big-hug)

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Кое е вашето хоби?

Post by Filigran » 09 Nov 2014, 18:29

http://s17.postimg.org/f6fzn2dy7/SAM_2386.jpg

Нешто ново.Ќе ви напишам и рецепт кој сака да го направи овај убав спомен :
Se zamesuva testo od : 1 fildzan brasno, 1 fildzan sol i polovina fildzan voda. Testoto da ne se lepi i da ne e mnogu meko. Se rasukuva kora , da ne e mnogu tanka, od 1sm otprilika, se zema modelceto i se pravat otpecatoci. Pritisnete mu go racheto ili nozeto za podobar otpecatok. So slamka se pravat otvori za da se provni konec, masnicka, za da se obesi.Posle moze so noz da mu dadete forma kakva sto sakate. Se stava na hartija za pecenje i se peci na 100 C okolu 3 saati. (treba da e potpolno tvrdo) p.s. posle moze da se oboi ili kako jas sto naprajv , vo mesenjeto staviv prehranbena boja.
Простете на латиницата, напрајв copy paste од фб поптио таму го споделив.

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Кое е вашето хоби?

Post by Debora » 09 Nov 2014, 23:48

Ептен е убаво, мастор си нема што. (w1) Како убаво си го изработила. (lovet) (kup)
Еве таков рецепт, само со помала доза - во истиот сразмер http://tvoebebe.com/BEBE/testo-za-otpecatoci .

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Кое е вашето хоби?

Post by kit-kat » 01 Dec 2014, 14:55

Сега ја гледам темава (rp) за мене.
Филигран секоја чест мила. Сестрана и креативна мама.
Бравооооо (cl)

Narnija
Нов член
Нов член
Мислења: 32
Придружен: 17 Nov 2014, 11:31
Му се допанале: 11 пати
Им се допаднал: 6 пати

Re: Кое е вашето хоби?

Post by Narnija » 01 Dec 2014, 21:40

филигран убавина ,креативна мама dance

Одговори

Return to “Хоби, спорт и рекреација”