Кое е вашето хоби?

Moderator: Модератори

Nespretna
Домашен член
Домашен член
Мислења: 553
Придружен: 17 May 2012, 05:21
Му се допанале: 86 пати
Им се допаднал: 107 пати

Кое е вашето хоби?

Post by Nespretna » 17 Jul 2012, 17:34

Моето хоби во последно време е форумов! А кое е вашето хоби?

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Кое е вашето хоби?

Post by Debora » 17 Jul 2012, 17:36

Истото хоби го имам. (smile)

imambebe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1603
Придружен: 30 Apr 2011, 00:18
Му се допанале: 216 пати
Им се допаднал: 588 пати

Re: Кое е вашето хоби?

Post by imambebe » 04 Sep 2012, 09:47

Temava sigurno ne ni odi mnogu, oti ke treba da se povtoruvame; i mene hobi mi e forumov, pred rabota po rabota moram da vidam sto se slucuva, BRAVO za kreatorite (thumbup) (jmp)

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Кое е вашето хоби?

Post by Petra » 26 Sep 2012, 11:12

Forumot na prvo mesto (thumbsup) i pesacenje.

happy cumulus
Домашен член
Домашен член
Мислења: 759
Придружен: 13 Oct 2011, 04:57
Му се допанале: 83 пати
Им се допаднал: 169 пати

Re: Кое е вашето хоби?

Post by happy cumulus » 04 Oct 2012, 17:49

Forumov, joga, planinarenje (retko otkako Ian se rodi).

ilovebabies
Домашен член
Домашен член
Мислења: 597
Придружен: 05 Apr 2012, 23:53
Му се допанале: 159 пати
Им се допаднал: 194 пати

Re: Кое е вашето хоби?

Post by ilovebabies » 16 Oct 2012, 20:58

moe hobi e prigotvuvanje i dekoracija na hrana, rezbanje na zelencuk i ovosje(carving).....dekoracii po doma.....citanje dobra kniga.....:)

Nespretna
Домашен член
Домашен член
Мислења: 553
Придружен: 17 May 2012, 05:21
Му се допанале: 86 пати
Им се допаднал: 107 пати

Re: Кое е вашето хоби?

Post by Nespretna » 17 Oct 2012, 04:21

ilovebabies браво за креативноста. И јас многу сакам да декорирам храна, ама не сум толку успешна. Исто и за „резбањето“ овошје. Отсекогаш сум сакала да пробам, ама мислам дека не ме бива толку за уметност. Можеш, ако сакаш, да поставиш некоја слика од декорирана или резбана храна од тебе.

belomorka
Безрезервен форумски другар
Мислења: 2680
Придружен: 15 Sep 2011, 16:12
Му се допанале: 266 пати
Им се допаднал: 860 пати

Re: Кое е вашето хоби?

Post by belomorka » 10 Jul 2013, 07:49

моето хоби, беше пешачење и возење ролерки. малку го запоставив бидејки по цел ден сум наваму натаму во движење и на крај на денот сум уморна. ама уште неделава ке почнама да го упражњавам.

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Кое е вашето хоби?

Post by Vesela » 15 Jul 2013, 10:33

Во последно време како хоби ми е градинарство на тераса (laugh1) (laugh1) (laugh1), и бидејки е на тераса, а не во градина би било терасарство (laugh1) (laugh1) (laugh1) (laugh1) (laugh1) (laugh1) . На терса во саксии имам наседено, шери домати, мали пиперчиња (оие лутите црвени и жолти), магдонос, нане, босилек.

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Кое е вашето хоби?

Post by kit-kat » 15 Jul 2013, 10:47

Дефинитивно ФОРУМОВ.И кога немам време ќе си земам за да ѕирнам.
А ова со градинарство,цвеќарство ми е секојдневие. (smile)

Одговори

Return to “Хоби, спорт и рекреација”