Кое е вашето хоби?

Moderator: Модератори

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Кое е вашето хоби?

Post by Debora » 14 Jun 2014, 23:08

Мене многу ми се бендисува. (w1) За каишот ... а да го носиш еднаш со каиш и еднаш без него? (laugh1) Прво повеќе ми се бендиса без каиш, па после исто така и со каиш... и затоа викам еднаш со и еднаш без каиш. (rolll)
Баш ме интересира другите што мислат. (kup)

ripcence
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1127
Придружен: 03 Aug 2013, 02:50
Location: Скопје
Му се допанале: 1340 пати
Им се допаднал: 892 пати

Re: Кое е вашето хоби?

Post by ripcence » 14 Jun 2014, 23:11

Браво девојче (cl) ^:)^ секоја чест, фустанот е преубав (lovet) и моделот исто така (brows)
мене повеќе ми се допаѓа со каишот, со здравје да си го носиш. (joy)

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Кое е вашето хоби?

Post by Filigran » 14 Jun 2014, 23:24

Е фала ви многу, како ме немачи само да знаете. Само килку пати го преправав уфффф. Ќе се откажев уште малку. Ама инает,............ (w1) А каишот привремено го направив. Дебора , може и без и со него, атој трпи корекција . Имам идеја да купам некаква сатенска широка панделка , со неа може поубаво ќе изгледа.

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Кое е вашето хоби?

Post by Happy^_^ » 15 Jun 2014, 00:10

Убав е, ја би без каиш иако и со него е убав (smile)
И да не те слушнам уште еднаш дека рацете ти се здебелени, мене да ме видиш (rolll)

mamigabi
Редовен член
Редовен член
Мислења: 250
Придружен: 19 Jul 2013, 13:49
Му се допанале: 216 пати
Им се допаднал: 142 пати

Re: Кое е вашето хоби?

Post by mamigabi » 15 Jun 2014, 10:50

Филигран се е убаво кога нешто сам ќе си искреираш, можеш да бидеш оригинален, на пример моето хоби е правење накит, секогаш кога имав слободно време си правев, имам доста мунистра, камчиња, конци...а од накитот повеќе и го поклонувам (laugh1) но сега немам време за ништо и ми недостига моето хоби, се надевам во наскоро време да порасне синот пак ќе си продолжам

RedRose30
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1060
Придружен: 26 Oct 2013, 11:05
Му се допанале: 1303 пати
Им се допаднал: 446 пати

Re: Кое е вашето хоби?

Post by RedRose30 » 15 Jun 2014, 13:31

Lele Filgran jas duri sega go otvaram ovoj podforum. Sega gi vidov I jajcata I sisinjata a I fustanite. Se e prekrasno (cl) Crveniot e preubav, masnata mu dava elegancija, a bez nea za densko izleguvanje (pipi)

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Re: Кое е вашето хоби?

Post by Bobe » 15 Jun 2014, 13:45

Fligranceeee (lovet) (lovet) (lovet) super e.....ja bi so kais I edna stileta stikla,tasnicka mala za vo raka top e (lovet)

happiness
Домашен член
Домашен член
Мислења: 746
Придружен: 02 May 2014, 21:37
Му се допанале: 221 пати
Им се допаднал: 269 пати

Re: Кое е вашето хоби?

Post by happiness » 15 Jun 2014, 14:57

filigran kreaciite (garderoba , boja na staklo , dekoraciite ) se e za merak ! (con)
crvenoto fustance mene licno mnogu mi se dopaga posebno so kaishot (thumbup)
i za kraj moeto hobi eeeeeee....
JADENJE HAMBURGERI :mrgreen:

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Кое е вашето хоби?

Post by Filigran » 27 Aug 2014, 22:11

http://s17.postimg.org/mo4oe6ju7/8db6e7 ... 6f8c07.jpg

http://s2.postimg.org/916sk1x3t/b37a6c0 ... 945762.jpg

Ова е чаршавчето што го шиев, вакви со мечиња 2 напрајв. Вчера зедов обично бело материјалче па сошив и едно бело. Од шарениот материјал ми остана таман за перниче, тоа е првата слика.
Денес со тоа се занимавав, чаршавчињата ги поминував пак затоа што материјалот се сипи ептен, конци насекаде, ама за да не се нервирам денес си седнав , ај уште по една машина насекаде цик-цак и сега се (thumbsup) (thumbsup) (thumbsup)
Утре е празник, па да си одмориме dance

maried
Домашен член
Домашен член
Мислења: 823
Придружен: 12 May 2012, 01:22
Му се допанале: 192 пати
Им се допаднал: 422 пати

Re: Кое е вашето хоби?

Post by maried » 27 Aug 2014, 22:49

Филигран, ќе кажам само Браво ;-)
Секоја чест за креативноста, сега имаш време, ама одмарај мила оти за брзо време ќе имаш време само за Јаков :-D
(big-hug) (big-hug)

Одговори

Return to “Хоби, спорт и рекреација”