Кое е вашето хоби?

Moderator: Модератори

ilovebabies
Домашен член
Домашен член
Мислења: 597
Придружен: 05 Apr 2012, 23:53
Му се допанале: 159 пати
Им се допаднал: 194 пати

Re: Кое е вашето хоби?

Post by ilovebabies » 16 Apr 2014, 15:48

bravo Filigran, mnogu kreativno (thumbsup) (thumbsup)

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Кое е вашето хоби?

Post by Filigran » 16 Apr 2014, 15:53

srculence wrote:Моментално одмолзување со пумпа :)) :)) :))
Срцуленце, кој за што има време (rolll)

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Кое е вашето хоби?

Post by Filigran » 01 May 2014, 19:09

http://s8.postimg.org/yoyrbzpqt/SAM_1908.jpg

http://s30.postimg.org/7gb15pzo1/SAM_1910_001.jpg

Фистанот е долг до глуждови, не можев да се сликам баш.
А блузата ја шиев според една друга што си ја купив лани, моделот е многу лесен а имав одамна желба да направам таква.

snegulka83
Редовен член
Редовен член
Мислења: 446
Придружен: 14 Nov 2013, 12:15
Му се допанале: 87 пати
Им се допаднал: 102 пати

Re: Кое е вашето хоби?

Post by snegulka83 » 01 May 2014, 19:29

Браво Филигран со здравје да си ги носиш, преубави се. И јас имам машина за шиење ми ја купи мајка ми кога се мажив. Шиењето нејзе и е хоби и многу убаво шие. Од нејзе имам нешто научено ама сега за сега ја користам да си скратам нешто или да порабам. Кога гледам што си сошила и мене ме фаќа мерак. :YMAPPLAUSE: :YMAPPLAUSE: :YMAPPLAUSE:

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11040
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5832 пати
Им се допаднал: 3569 пати

Re: Кое е вашето хоби?

Post by Debora » 01 May 2014, 22:15

Филигран со здравје да си ги носиш, алал да ти е. (rad)

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Кое е вашето хоби?

Post by Filigran » 01 May 2014, 22:45

Фала, поубави да си сошиете или купите (pipi)

зеленкапа
Нов член
Нов член
Мислења: 2
Придружен: 29 May 2014, 22:52
Му се допанале: 1 time

Re: Кое е вашето хоби?

Post by зеленкапа » 29 May 2014, 23:16

Filigran Браво за твојата креативност, сакам да те прашам од каде ги купуваш боите за стакло и од прилика колку пари се.... Ти Благодарам однапред.....(big-hug) (big-hug) (big-hug)

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Кое е вашето хоби?

Post by Filigran » 29 May 2014, 23:42

Првите бои за стакло ги купив од Скопје. Накрши автобуската во еден комплекс згради има една продавница за сликарски материјали. Незнам како се вика, тоа беше пред 8 години. А пред 3 години си купив од кај нас , од една книжарница, не беа ист квалитет ама ........ Па едно шишенце мало ме чинеше тогаш околу 200 ден.
Сега ќе ти ги пишам марките. Поквалитетни се од http://www.marabu.com/creative/ по 15мл. и тие се од Скопје, а овие од тука се http://www.talens.com/en-gb/products/ho ... nt/#scroll.

зеленкапа
Нов член
Нов член
Мислења: 2
Придружен: 29 May 2014, 22:52
Му се допанале: 1 time

Re: Кое е вашето хоби?

Post by зеленкапа » 29 May 2014, 23:57

Filigran Благодарам.... Ке постирам слики доколку ми успее замислата.... (wish)

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Кое е вашето хоби?

Post by Filigran » 14 Jun 2014, 22:35

http://s30.postimg.org/4mfdifos1/Copy_of_SAM_1984.jpg

http://s30.postimg.org/uw0g18apd/Copy_of_SAM_1987.jpg


Сакам искрени мислења, дали ви се допаѓа и што мислите за каишот? Со или без него ???
Ве молам искрено, ич нема да се налутам. Фала (piggy)

Одговори

Return to “Хоби, спорт и рекреација”