Вежби за мозок - мозочна гимнастика

Moderator: Модератори

Одговори
Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Вежби за мозок - мозочна гимнастика

Post by Debora » 09 Dec 2012, 22:18

Еве еден сајт каде што онлајн можеме да си правиме мозочна гимнастика. (smile)
Има вежби за фокусирање на вниманието, подобрување на меморијата итн
https://brainhq.positscience.com/default/start

happy cumulus
Домашен член
Домашен член
Мислења: 759
Придружен: 13 Oct 2011, 04:57
Му се допанале: 83 пати
Им се допаднал: 169 пати

Re: Вежби за мозок - мозочна гимнастика

Post by happy cumulus » 09 Dec 2012, 23:08

Е Дебора, ете ми најде зараза. Ти благодрам од се срце! (smile)

Одговори

Return to “Хоби, спорт и рекреација”